ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کورش زعيم به يک سال حبس تعزيری محکوم شد

کوروش زعيم، از مؤسسان همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر و عضو سابق شورای مرکزی جبهه ملی ايران از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به رياست قاضی صلواتی به يک سال حبس تعزيری محکوم شد.

کورش زعيم، از مؤسسان سازمان «همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر» و عضو سابق شورای مرکزی جبهه ملی ايران، شنبه ۱۰ مرداد از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به رياست قاضی صلواتی  به يک سال حبس تعزيری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران، «طرح بزرگداشت سرباز ايرانی»، «طرح پشتيبانی از کارگران ايرانی» و «تبليغ عليه نظام» از اتهامات وارده به اين پژوهشگر است.

اين عضو سابق هیأت اجرايی جبهه ملی ايران، که در ۱۳ تير در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محاکمه شد، در فروردين ۹۱ در شعبه ۱۴ دادگاه انقلاب به رياست قاضی ماشاءالله احمدزاده به اتهام «اقدام عليه امنيت ملی»، «فعاليت تبليغی عليه نظام» و «تجميع پرونده‌های دستگيری و زندان در سال‌های ۱۳۶۱، ۱۳۸۵، ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹» به سه سال حبس تعليقی و پنج سال محروميت از فعاليت سياسی و رسانه‌ای محکوم شده بود.

کورش زعيمی در سال ۱۳۸۵، به علت مواضع سياسی خود ۴۷ روز، در تير ۱۳۸۸، ۹۱ روز و در بهمن  ۱۳۸۹، ۲۷ روز را در انفرادی بند ۲۰۹  اوين زندانی شد.

اين نويسنده و مترجمِ «آزادی و مسؤوليت روشنفکران» اثر کارل پوپر، آثار متعددی دیگری نیز در حوزه متون تاريخی و علمی ترجمه و تألیف کرده است. از آن جمله می‌توان به کتاب «امپراتوری شوروی به کجا می‌رود؟» و «تاريخچه جبهه ملی از پيدايش تا کودتای ۲۸ مرداد» اشاره کرد. او علاوه بر پژوهش در زمينه‌های رياضيات، اقتصاد، کشاورزی و صنعت، بنيان‌گذار کانون «انديشه و سخن» است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.