ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شش محيط‌بان از اعدام نجات یافتند

معصومه ابتکار، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ایران گفت شش محيط‌بان از مجموع هشت محيط‌بان در معرض اعدام آزاد شده‌اند.

معصومه ابتکار، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ایران گفت شش محيط‌بان از مجموع هشت محيط‌بان در معرض اعدام آزاد شده‌اند.

معصومه ابتکار، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ایران در کنار محيط‌بانان

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) معصومه ابتکار روز دوشنبه ۱۲ مرداد / ۳ اوت در یاسوج ضمن اعلام این خبر افزود تلاش برای آزادی دو نفر ديگر نيز ادامه دارد.

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست گفت هشت محيط‌بان در سال ۹۲ خورشیدی و پیش از روی کار آمدن دولت يازدهم به اعدام محکوم شده بودند.

ابتکار در فروردین‌ماه سال جاری از توقف حکم اعدام شش تن از محیط‌بانان خبر داده بود.

سال گذشته نیز حکم اعدام دو تن از محيط‌بانان تغيير و در دیوان عالی کشور مورد بررسی مجدد قرار گرفت.

پیش از این خانواده‌های محیط‌بانان محکوم به اعدام نسبت به بی‌عملی سازمان حفاظت محيط زيست در مورد وضعیت محیط‌بانان اعدامی انتقاد کرده بودند.

تشکل‌های زیست‌محیطی صدور حکم اعدام را باعث دلسردی محیط بانان ایرانی می‌دانند که در شرایط دشوار مجبور به کار هستند و هر از چندی نیز توسط شکارچیان مورد حمله قرار می‌گیرند.

درگیری میان محیط‌بانان و شکارچیان در ایران‌، در دهه گذشته ۲۰ کشته به جا گذاشته است. بر اساس قانون، محیط‌بان ابتدا باید اعلام «ایست» کند، سپس تیر هوایی شلیک کند و در صورت بی‌اثر بودن این اقدامات، حق تیراندازی به سمت کمر به پایین متخلف را دارد.

بر همین اساس محیط‌بانان تنها زمانی می‌توانند از اسلحه خود به طور مستقیم استفاده کنند که مورد هجوم و در خطر مرگ قرار گرفته باشند و از تیراندازی مستقیم به سمت طرف مقابل منع شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Behnam

    یکی از این محیط بانان عزیز "ماشاالله مهنایی" ماست . زنده باد این مرد غیور