ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مشاور فرهنگی روحانی: بودجه دفاعی کشور صرف تاسيس رسانه سرکوب‌گر می‌شود

آشنا شامگاه جمعه ۱۶ مرداد در «نشست روزنامه‌نگاران، نيازهای حرفه‌ای، مسائل اجتماعی» گفت: «بايد انديشيد که چرا رسانه‌ها دشمن پنداشته شده‌اند.»

حسام‌الدين آشنا، مشاور فرهنگی حسن روحانی، رئيس‌جمهوری ايران می‌گويد بودجه دفاعی کشور صرف تاسيس رسانه‌ای شده که «کارش سرکوب رسانه‌های واقعی کشور است.»

آشنا که نماينده دولت در شورای نظارت بر صدا و سيماست، از اين رسانه‌ نامی نبرده است اما سپاه پاسداران ايران که بودجه‌های نظامی از جمله بودجه دفاعی دريافت می‌کند، چندين سال است که خبرگزاری فارس را راه‌اندازی کرده است.

ناظران می‌گويند اين خبرگزاری بارها به «پرونده‌سازی» عليه فعالان رسانه‌ای و سياسی پرداخته و به طور عمده افرادی را که مورد حمله قرار می‌دهد، «عوامل دشمن معرفی می‌کند.»

به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ايرنا، آشنا شامگاه جمعه ۱۶ مرداد در «نشست روزنامه‌نگاران، نيازهای حرفه‌ای، مسائل اجتماعی» گفت: «بايد انديشيد که چرا رسانه‌ها دشمن پنداشته شده‌اند.»

حسن روحانی نيز آذرماه سال گذشته با انتقاد از تجميع «تفنگ، پول و رسانه» در دستان يک نهاد گفته بود که تجميع قدرت در يک نهاد فساد آور است و بايد آن را از بين برد.

به گفته ناظران اين سخنان رييس جمهوری ايران به نقش سپاه پاسداران در فعاليت‌های اقتصادی، اطلاعاتی و همچنين تاسيس چند سايت و خبرگزاری اشاره داشته است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • مهدی

    مگه از دست شما رسانه مخالفی مونده؟؟؟؟