ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هشدار سفارت و کنسول ايران نسبت به سفر زمينی به ترکيه

حسين قاسمی، کنسول ايران در ترکيه گفت: با توجه به افزايش اقدامات ترويستی و ناامن بودن مسيرهای مرزی در خاک ترکيه از سفر غير ضروری به اين کشور پرهيز و يا از مسير هوايی به اين کشور تردد کنند.

کنسول ايران در شهر ارزروم ترکيه از ايرانيان خواست در صورتی که عازم ترکيه هستند از سفر زمينی به اين کشور خودداری کنند.

به گزارش وب‌سایت خبرآنلاین، حسين قاسمی، کنسول ايران در ترکيه گفت: با توجه به افزايش اقدامات ترويستی و ناامن بودن مسيرهای مرزی در خاک ترکيه از سفر غير ضروری به اين کشور پرهيز و يا از مسير هوايی به اين کشور تردد کنند.

او افزود در صورت انتخاب مسير زمينی حتماٌ از گمرک بازرگان و در ساعات روز وارد خاک ترکيه شوند.

اين خبر در حالی منتشر می‌شود که روز گذشته ۱۶ مرداد در حمله مسلحانه به يک اتوبوس مسافربری ايرانی در خاک ترکيه دو نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند. با اين حال به گزارش کنسول ايران در ترکيه در جريان اين حمله تنها کمک راننده اتوبوس که اهل ترکيه بوده کشته شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکيه اما گفته است فرد کشته‌شده ايرانی است و علاوه بر آن يک سرباز ترکيه‌ای نيز در جريان اين حمله کشته شده است. اين خبرگزاری نوشت که در اين حمله چهار نفر نيز زخمی شده‌ و به بيمارستانی در وان منتقل شده‌اند.

حمله مسلحانه حوالی ساعت ۱۱ و نیم شب به وقت تهران، در منطقه سون کايا در نزديکی چالدران در مسير دوبايزيد به وان رخ داد.

هنوز هيچ گروهی مسئوليت اين حمله را به عهده نگرفته است، اما مقام‌های ترکيه اين‌گونه عمليات را به حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) نسبت می‌دهند.

در پی اين حمله همچنين مقام‌های سفارت ايران در آنکارا نيز نسبت به سفر زمينی ايرانی‌ها به ترکيه هشدار داد.

عليرضا بيگدلی، سفير ايران در ترکيه ضمن اشاره به اقدامات مسلحانه مشابه در روزهای اخير در مناطق شرقی و جنوبی ترکيه گفت: ايرانی‌ها در صورت سفر به اين مناطق مراقب باشند.

هفته گذشته نيز قطاری که از ايران به ترکيه می‌رفت و قطاری که از ترکيه به ايران می‌آمد نيز مورد حمله مسلحانه و مين‌گذاری قرار گرفتند. در اين دو حادثه يکی از کمک لوکوموتيورانان ترکيه‌ای زخمی و به ريل و بخشی از واگن‌ها خسارت وارد شد اما به مسافران ايرانی آسيبی وارد نشد.

از سه هفته پيش در پی انفجار انتحاری در سوروچ، واقع در جنوب ترکيه که منجر به کشته شدن ۳۲ فعال چپگرا و زخمی شدن حدود ۱۰۰ نفر شد و همچنين قتل چند پليس توسط شاخه نظامی پ‌ک‌ک، ناآرامی در ترکيه افزايش يافته است.

دولت ترکيه در اين مدت بيش از يک هزار و ۳۰۰ نفر از مخالفان خود را دستگير کرده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.