ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک اتهام علیه جولیان آسانژ رفع شد

دادستان سوئدی پرونده جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس، تعدادی از اتهامات وارده علیه او را کاهش داده است.

دادستان سوئدی پرونده جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس، اتهام تعرض جنسی وارده علیه او را کاهش داده است.

روز پنج‌شنبه ۱۳ اوت / ۲۲ مرداد خبرگزاری فرانسه گزارش داد که رفع این اتهام به این دلیل بوده که به لحاظ قانونی زمان اعتبار آن پنج سال است و امروز دوره پنج ساله تمام خواهد شد.

با وجود این، هنوز دو اتهام تجاوز جنسی با دو زن سوئدی علیه جولیان آسانژ پابرجاست.

جولیان آسانژ متهم پرونده‌ای درباره تجاوز و خشونت جنسی در سوئد است. این اتهام از ماه اوت سال ۲۰۱۰ مطرح گردید و حکم جلب او در اروپا در ماه نوامبر‌‌ همان سال صادر شد. آسانژ آن را پاپوشی علیه خود می‌داند و معتقد است این پرونده‌سازی به دلیل افشاگری‌هایی است که سایت ویکی‌لیکس از عملکرد آمریکا و کشورهای غربی در جهان انجام داده است.

در نوامبر سال ۲۰۱۴ دادگاه تجدیدنظر استکهلم درخواست لغو حکم جلب آسانژ را رد کرده بود و دیوان عالی سوئد نیز در ماه مه / اردیبهشت سال جاری درخواست آسانژ مبنی بر لغو حکم جلب‌اش به اتهام تجاوز و خشونت جنسی را رد کرده بود.

جولیان آسانژ ۴۳ ساله استرالیایی‌تبار از سال ۲۰۱۲ در سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده است. او از آن واهمه دارد که اگر به سوئد بازگردانده شود او را تحویل دولت آمریکا دهند.

سایت ویکی‌لیکس پس از تأسیس، مکاتبات دیپلماتیک محرمانه ایالات متحده آمریکا و سایر کشور‌ها را منتشر کرد و به دنبال آن جولیان آسانژ به‌عنوان مؤسس آن به چهره‌ای معروف و جنجالی تبدیل شد.

در پی افشاگری‌های اخیر ویکی‌لیکس درباره جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از سه رئیس‌جمهور اخیر فرانسه، روزنامه لوموند روز جمعه ۳ ژوئیه / ۱۲ تیرماه نامه تفصیلی جولیان آسانژ به فرانسوا اولاند را منتشر کرد که در آن آسانژ از او خواسته بود که با توجه به این‌که آمریکا او را تهدید کرده و زندگی‌اش در خطر است، و با گذشت سه سال از اقامتش در محل سفارت اکوادور در لندن از وضعیت فیزیکی و روحی مناسبی برخوردار نیست. او از اولاند خواسته بود حق پناهندگی در فرانسه به او اعطا شود. اما یک روز پس از درخواست پناهندگی جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس از فرانسه، دفتر ریاست جمهوری این کشور تقاضای او را رد کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Behrouz

    ترس جولیان آسانژ از عواقب اتهام تعرض جنسی وارده علیه اوموردی نداشت. مالمو، سومین شهر سوئد، با سی درصد جمعیت خارجی که بیست و پنج در صد مسلمان هستند به پایتخت تعرضات جنسی اروپا تبدیل شده و چون آنها پوست تیره تری دارند آزاد میگردند. جولیان آسانژ سفید پوست است که گناه عظیمی حساب میشود ولی از آنجائیکه یک چپی است مانند مسلمانان از مزایای قانونی اسلامی ـ چپی بر خوردار است. در سوئد بزرگترین خلاف نه قتل، نه تعرض جنسی و یا تروریسم است بلکه افشای اسلام و خطرات تروریسم و اسلامیزه شدن کشور بوده و یک کلمه در مخالفت با همجنسگرائی شغل و زندگی را به خطر انداخته و چه بسا باید ترک دیار کرد. بیشتر به داستان میماند ولی یک حقیقت است. چپ چاهی برای سوئد و غرب کنده و خود از اولین قربانیان خیانت خود خواهد بود.