ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

زندان طولانی‌مدت برای یک فعال مدنی در جمهوری آذربایجان

لیلا یونس، منتقد حکومت آذربایجان به هشت سال و نیم زندان محکوم شد. اتهام او «کلاهبرداری و فرار از مالیات» عنوان شده است اما نهادهای مدافع حقوق بشر این محکومیت را سیاسی می‌دانند.

لیلا یونس، منتقد حکومت آذربایجان و فعال مدنی به هشت سال و نیم زندان محکوم شد. اتهام او «کلاهبرداری و فرار از مالیات» عنوان شده است اما نهادهای مدافع حقوق بشر این محکومیت را سیاسی می‌دانند.

لیلا یونس، منتقد حکومت آذربایجان و فعال مدنی

به‌گزارش رویترز، همسر این فعال حقوق شهروندی، به نام عارف نیز به اتهام «معاملات غیرقانونی» به هفت سال زندان محکوم شده است.

دادگاهی در باکو این احکام سنگین را صادر کرده است.

لیلا یونس ۵۹ ساله از مدافعان گفت‌وگو میان آذربایجان و ارمنستان است. او از ماه ژوئیه سال گذشته در بازداشت به‌سر می‌برد.

یونس که از بیماری‌های مزمن رنج می‌برد ۲۷ نوامبر در درخواست تجدیدنظر نوشته بود: «آن‌ها من را از نظر جسمی به طور کامل نابود کرده‌اند. هدف آن‌ها بدرفتاری با من و نابودی روانی من است.»

سازمان عفو بین‌الملل حکم لیلا یونس را «ظالمانه» توصیف کرده است. دیده‌بان حقوق بشر نیز این حکم را مورد انتقاد قرار داده و آن را با انگیزه‌های سیاسی دانسته است. این گروه در بیانیه‌ای محکومیت یونس را «بخشی از سرکوب جامع دولت علیه گروه‌های منتقد و شخصیت‌های منفرد» ارزیابی کرده است.

سازمان‌های مدافع حقوق بشر معتقدند حکومت آذربایجان با شدت بیشتری با دگراندیشان رفتار می‌کند. دولت آذربایجان اما این اتهامات را رد می‌کند.

از زمان تحریم‌های اروپا علیه  روسیه، جمهوری آذربایجان عرضه‌کننده مهم نفت و گاز به اروپا است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.