ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

از آغاز حملات عربستان به یمن ۴۰۰ کودک کشته شده‌اند

یونیسف) اعلام کرد که از زمان آغاز حملات عربستان و هم‌پیمانانش به یمن، ۴۰۰ کودک در این کشور کشته شده‌‌اند. بیش از ۶۰۰ کودک و نوجوان پسر و دختر نیز در سال گذشته به‌شدت زخمی شده‌اند.

جنگ در یمن هر روز کودکان بیشتری را به کام مرگ می‌کشد. صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از ماه مارس، زمان آغاز حملات عربستان و هم‌پیمانانش به یمن، ۴۰۰ کودک در این کشور کشته شده‌‌اند. بیش از ۶۰۰ کودک و نوجوان پسر و دختر نیز در سال گذشته به‌شدت زخمی شده‌اند.

به‌گفته یونیسف، زندگی حدود یک سوم کودکان یمنی تا پایان سال مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، یونیسف می‌گوید در یمن خانواده‌ها نیز در وضعیت اسفناکی به‌سر می‌برند. جولین هارنیس، مدیر یونیسف در این کشور می‌گوید: «کودکان توسط بمباران و یا شلیک گلوله کشته می‌شوند. کودکانی که زنده می‌مانند نیز به‌طور فزاینده‌ای در معرض خطر بیماری و سوء تغذیه قرار دارند.»

مدیر یونیسف در یمن تأکید می‌کند که «وضعیت به این شکل نمی‌تواند ادامه یابد.»

به‌گفته یونیسف، تهیه مواد اولیه زندگی مردم در یمن مانند آب، غذا و دارو تا حد زیادی دشوار شده است. ۹۰۰ بیمارستان و سه هزار و ۶۰۰ مدرسه بسته شده‌اند. تا پایان سال میلادی جاری به احتمال زیاد ۸/۱ میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه رنج خواهند برد و زندگی حدود یک سوم آن‌ها مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

در یمن از ماه‌ها پیش نیروهای وابسته به رئیس‌جمهور این کشور، عبد ربه منصور هادی، با حمایت ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان سعودی، علیه شیعیان حوثی و هم‌پیمانان آن، نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن، در جنگ‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل روز گذشته، سه‌شنبه ۲۷ مرداد / ۱۸ اوت، دو طرف جنگ را متهم به «جنایات جنگی» کرد و گفت آن‌ها نسبت به امنیت غیرنظامیان بی‌اعتنا هستند.

این سازمان مدافع حقوق بشر حملات هوایی عربستان و هم‌پیمانانش به یمن را «غیرقانونی» دانست و گفت این حملات به روی مناطق مسکونی پرجمعیت صورت می‌گیرند.

بر اساس آمار سازمان ملل متحد تاکنون در جنگ یمن چهار هزار و ۳۰۰ نفر کشته شده‌اند که نیمی از آن‌ها غیرنظامی هستند. ۸۰ درصد از جمعیت ۲۱ میلیون نفری یمن نیاز به کمک و حمایت دارند.

عفو بین‌الملل، شورای حقوق بشر سازمان ملل را فراخوانده تا به بررسی جنایات جنگی در یمن بپردازد و مسئولان آن را به پای میز محاکمه بکشاند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.