ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

معاون وزیر ارشاد گزارش‌های «۳۰: ۲۰» را «مخرب» خواند

در بخش خبری «۳۰: ۲۰» که در شامگاه پنجشنبه ۲۹ مرداد از شبکه دو سیما پخش شد، گزارشگر ابراز خرسندی کرد که نام فجر از سینمایی «که در خور نام انقلاب اسلامی نیست» برداشته شده است.

حجت الله ایوبی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، شنبه ۳۱ مرداد در نامه‌ای سرگشاده به محمد سرافراز، رئیس سازمان صدا و سیما، گزارش بخش خبری «۳۰: ۲۰» مبنی بر تغییر نام جشنواره فجر را «کذب و نادرست» خواند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، رئیس سازمان سینمایی ایران در این نامه از رویکرد «تخریبی» این برنامه انتقاد کرد و گزارش‌های آن را «موجب تشویش افکار عمومی نسبت به برنامه‌های سازمان سینمایی» دانست.

ایوبی در این نامه خطاب به محمد سرافراز نوشت که این نوع گزارشات برنامه «۳۰: ۲۰» در راستای «منفعتی گذرا و سیاسی فرد یا گروهی» است که می‌خواهند «سرمایه بزرگ اعتماد ملی را مخدوش کنند» و از رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواست با صدور دستوری فوری به تصحیح گزارش، «آب رفته را به جوی بازگرداند.»

در بخش خبری «۳۰: ۲۰» که در شامگاه پنجشنبه ۲۹ مرداد از شبکه دو سیما پخش شد، گزارشگر از تغییر نام جشنواره فجر خبر داد و ابراز خرسندی کرد که نام فجر از سینمایی «که در خور نام انقلاب اسلامی نیست» برداشته شده است.

محمد سرافراز، رئیس سازمان صدا و سیما، چهارشنبه ۲۸ مرداد گفته بود که «تغییرات ساختاری در سازمان خبر» صورت خواهد گرفت. به گفته او، این تغییرات علاوه بر حذف ۷۰۰ پست مدیریتی این سازمان، شامل کوتاه شدن بخش‌های خبری، تنوع در موضوعات و استفاده از نقشه، نمودار و تصاویر در اخبار است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.