ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حوثی‌ها یک سرباز سعودی را در مرز یمن با عربستان کشتند

در بیانیه‌ای که ارتش عربستان اواخر روز شنبه ۲۲ اوت/ یکم شهریور منتشر کرد، اعلام شد که این سرباز در منطقه مرزی «جزان» در مرز یمن به دست نیروهای حوثی کشته شده است.

ارتش عربستان از کشته شدن یک سربازش در پی تبادل آتش با شیعیان حوثی در مرز این کشور با یمن خبر داد.

در بیانیه‌ای که ارتش عربستان اواخر روز شنبه ۲۲ اوت/ یکم شهریور منتشر کرد، اعلام شد که نیروهای حوثی یک سرباز عربستان را در منطقه مرزی «جزان» در مرز یمن کشتند.

در این بیانیه اشاره‌ای به کشته‌شدن شبه‌نظامیان حوثی نشده است.

از آغاز حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در ماه مارس، شیعیان حوثی و محتدانشان نیز به تلافی ده‌ها سرباز عربستان را در مرز این کشور کشتند.

چندی پیش صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از ماه مارس، زمان آغاز حملات عربستان و هم‌پیمانانش به یمن، ۴۰۰ کودک در این کشور کشته شده‌‌اند. بیش از ۶۰۰ کودک و نوجوان پسر و دختر نیز در سال گذشته به‌شدت زخمی شده‌اند.

به‌گفته یونیسف، تهیه مواد اولیه زندگی مردم در یمن مانند آب، غذا و دارو تا حد زیادی دشوار شده است. ۹۰۰ بیمارستان و سه هزار و ۶۰۰ مدرسه بسته شده‌اند. تا پایان سال میلادی جاری به احتمال زیاد ۸/۱ میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه رنج خواهند برد و زندگی حدود یک سوم آن‌ها مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

بر اساس آمار سازمان ملل متحد نیز تاکنون در جنگ یمن چهار هزار و ۳۰۰ نفر کشته شده‌اند که نیمی از آن‌ها غیرنظامی هستند. ۸۰ درصد از جمعیت ۲۱ میلیون نفری یمن نیاز به کمک و حمایت دارند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Behrouz

    "حوثی‌ها یک سرباز سعودی را در مرز یمن با عربستان کشتند" آخر روزنامه نگار گرامی در کجای دنیا کشته شدن یک سرباز سر خط اخبار بوده و امید اینکه عربستان (که کشور وحشتناکی است) به انتقام این یک سرباز خود ( میدانیم که آدمی در عربستان خیــــــــــــــــــــــــــــــلی ارزش دارد) چندهزار از این حوثی را که جیره خوار و ستون پنجم ایران هستند لت و پار کند.