Share

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اعلام کرد که آیت‌الله احمد جنتی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شد.

احمد جنتی ٨٩ ساله، دبیر شورای نگهبان است .

احمد جنتی ٨٩ ساله، دبیر شورای نگهبان است .

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی آقاتهرانی روز سه‌شنبه سوم شهریورماه در یک نشست خبری گفت: «مقرر بود رئیس ستاد یکی از امام جمعه‌های موقت تهران باشد که از سوی شورای نماز جمعه آیت‌الله جنتی برای عهده‌داری این مسئولیت معرفی شده‌اند.»

آمران به معروف و ناهیان از منکر ‌که در این ستاد فعالیت می‌کنند به افرادی گفته می‌شود که در خیابان‌ها از جمله به نوع پوشش زنان و دختران ایراد می‌گیرند و خواهان رعایت حجاب اسلامی توسط آنان می‌شوند.

احمد جنتی ٨٩ ساله، دبیر شورای نگهبان است و تیرماه سال جاری به عنوان رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نیز انتخاب شد. بدین ترتیب او در این سن سه مسئولیت همزمان در دستگاه حکومتی ایران دارد.

به‌گفته آقاتهرانی مجلس دو نفر از نمایندگان را به عنوان ناظر در ستاد امر به معروف و نهی از منکر انتخاب و معرفی خواهد کرد.

سال گذشته در مجلس ایران قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر مطرح شد و امسال به تصویب رسید که پس از تأیید شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ شد اما مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری در روز ۱۰ تیرماه گفت قانون امر به معروف و نهی از منکر باعث تداخل وظایف قوا می‌شود و مشکل اجرایی دارد. او افزود به همین دلیل حسن روحانی، رئیس‌جمهور در نامه‌ای به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خواهان توقف اجرای این قانون شده است.

بیشتر بخوانید: وزیر دادگستری ایران: قانون امر به معروف مشکل اجرایی دارد

مرتضی آقاتهرانی در این‌باره گفت: «این طرح از مدت‌ها پیش مطرح شده بود و رفت و آمدهای زیادی به شورای نگهبان داشت و پس از ایراداتی که مطرح شد کمیسیون مشترکی متشکل از دو کمیسیون فرهنگی و قضایی مجلس تشکیل شدند تا به بررسی ابعاد این موضوع از دوجنبه حقوقی و فرهنگی بپردازند.»

این نماینده اصولگرای مجلس افزود: «اگر در این زمینه دولت ایراداتی داشته باشد می‌تواند آن‌ها را به مجلس ارائه کند.»

Share