ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ضارب طلبه بسیجی از قصاص نجات یافت

پدر و مادر طلبه بسیجی، علی خلیلی، حکم قصاص ضارب او، احسان شاه‌قاسمی را بخشیدند.

پدر و مادر طلبه بسیجی، علی خلیلی، حکم قصاص ضارب او، احسان شاه‌قاسمی را بخشیدند.

احسان شاه‌قاسمی – علی خلیلی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرویز خلیلی و اعظم مشتاق‌فرد پدر و مادر علی خلیلی در نامه‌ای نوشته‌اند که به‌رغم «همه قصورها، کوتاهی‌ها و گاه دلشکستگی‌ها»یی که طی این چهار سال در حق آن‌ها روا شده، «بدون ذره‌ای چشم‌داشت» مراتب گذشت از حق قصاص خود را اعلام می‌کنند.

به‌گفته رسانه‌های رسمی ایران، علی خلیلی در تیرماه سال ۱۳۹۰ هنگام بازگشت به منزل در حین «امر به معروف و نهی از منکر» توسط «افراد شرور» مورد ضرب و جرح قرار گرفت اما خانواده احسان شاه‌قاسمی گفته‌اند علی خلیلی به همراه چند بسیجی دیگر مانع از گوش دادن احسان و دوستان جوان‌اش به موسیقی در ماشین شده بودند و آن‌ها را مورد تعقیب قرار داده و سپس درگیر شدند که در این درگیری علی خلیلی با ضربات چاقو از ناحیه گردن زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

پس از دستگیری ضارب و مطرح شدن شکایت، احسان دو سال در زندان ماند و خانواده او چندین بار به خانواده خلیلی مراجعه کردند و در نهایت با پرداخت دیه ۳۵ میلیون تومانی، علی خلیلی رضایت داد.

با این حال در چهارم فروردین‌ ۱۳۹۳، علی خلیلی در بیمارستان از عفونت ریه جان سپرد و یک ماه بعد رئیس سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که ضربات وارده به خلیلی با مرگ او بی‌ارتباط نبوده است.

باز شدن این پرونده مختومه از سوی مسئولان قضایی به اتهام « قتل عمد» زمانی صورت گرفت که اوج مناقشه سیاسی بر سر اجرای «طرح امر به معروف و نهی از منکر» بود.

گویا به جریان انداختن این پرونده «مختومه‌شده» با اهداف سیاسی و برای انتقال این پیام به جامعه بود که مقابله با بسیجیانی که به نوع رفتار و پوشش دختران و پسران ایراد می‌گیرند، تاوان سختی خواهد داشت.

در نهایت، حسین اصغرزاده، قاضی پرونده خلیلی، شنبه دوم خرداد سال جاری درباره قطعیت حکم اعدام متهم گفت بر اساس قانون، اجرای این حکم «لازم‌الاجرا» است.

احسان شاه‌قاسمی در حالی به مجازات مرگ محکوم شد که رسانه‌های ایران سال گذشته علت اصلی مرگ علی خلیلی را «کوتاهی بیمارستان‌ها در پذیرش و درمان وی» اعلام کرده بودند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    احسنت و آفرین به خانواده مقتول که با این اقدام خدا پسندانه خود مشت محکمی به دهان سیاسیونی کوبیدند که میخواستند از این مسئله به نفع اهداف کثیف و ضد انسانی خود استفاده نمایند و موجبات سرکوبی هر چه بیشتذ ملت ایران را فراهم نمایند . مرگ بر جمهوری اسلامی و مذهب اسلام ، دین نفاق و خشونت و تزویر و ریا .

  • ايام دين پرور

    السلام عليك يا علي بن موسي الرضا) درود به روان پاك شهيد خليلي بنده به عنوان يك شخص ايراني كه پسرم به اتهام قتل محكوم به قصاص نفس شده است و حدود ٤٠ ماه از موضوع اين حادثه ناگوار سپري شده ولي اولياي دم محترم هنوز اجازه ندادند حتي از شون طلب عفو و بخشش براي بچه مان داشته باشيم من پاي خانواده محترم شهيد خليلي را ميبوسم و از همه خانوادهاي محترم وداغداري كه به هر دليلي به علت عمد عزيزي را از دست داده اند عاجزانه تقاضاي بخشش در حق قاتل عزيز از دست رفته شان دارم وازشون ملتمسانه ميخوام بخاطر اقا امام رضا گذشت وبخشش داشته باشند

  • جهان

    یک بسیجی راستین . در میان هر گروهی میتوان انسانهای خوب و پایبند به انسانیت پیدا کرد من دست این خانواده را مببوسم روح فرزندشان شاد