ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جوانان وزارت محیط زیست لبنان را اشغال کردند

ده‌ها جوان روز سه‌شنبه یکم سپتامبر / ۱۰ شهریور در اعتراض به انباشت زباله در بیروت، وزارت محیط زیست لبنان را اشغال کرده و خواهان استعفای محمد مشنوق، وزیر محیط زیست این کشور شدند.

ده‌ها جوان روز سه‌شنبه یکم سپتامبر / ۱۰ شهریور در اعتراض به انباشت زباله در بیروت، وزارت محیط زیست لبنان را اشغال کرده و خواهان استعفای محمد مشنوق، وزیر محیط زیست این کشور شدند.

جوانان در کریدورهای وزارتخانه محیط زیست لبنان شعار استعفای وزیر محیط زیست را سر دادند.

یک کارمند وزارت محیط زیست به خبرگزاری فرانسه گفت، در حالی‌که محمد مشنوق در دفتر خود بود معترضان در کریدورِ نزدیک به دفترش شعار اخراج او را سر دادند.

چند مأمور پلیس تلاش کردند تا معترضان از محل خارج شوند اما موفق به این کار نشدند. لوسین بورجیلی، یکی از سازمان‌دهندگان کارزار شهروندی «شما بوی بد می‌دهید»، اعلام کرد که جوانان «تا زمانی که محمد مشنوق استعفا ندهد ساختمان وزارتخانه را ترک نخواهند کرد.»

این اقدام ساعاتی قبل از آخرین مهلت کارزار شهروندان برای استعفای وزیر محیط زیست و یافتن راه حل پایدار برای بحران زباله صورت می‌گیرد. این بحران یک ماه و نیم پیش، از ۱۷ ژوئیه / ۲۶ تیر که محل انباشت زباله بیروت و مناطق اطراف آن تعطیل شد، آغاز شده است.

بوی بد زباله‌ها در سطح شهر و غیربهداشتی بودن آن مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده و موجب اعتراض آن‌ها شده است

کارزار شهروندی «شما بوی بد می‌دهید» که از یک هفته پیش چند تظاهرات گسترده‌ را علیه فساد سیاستمداران به‌راه انداخته، برای دستیابی به خواسته‌هایش تا ساعت ۱۹ به‌وقت محلی به دولت لبنان مهلت داده است.

جنبش شهروندان اکنون از مسأله زباله‌ها فراتر رفته و فساد اداری و هرج و مرج سیاسی در لبنان را نیز هدف خود قرار داده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.