ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله‌ نیروهای امنیتی به خانه‌های دانشجویی

بنا به گزارش‌های رسیده به راديو زمانه طی چند روز گذشته نیروهای امنیتی به دو منزل دانشجویی در تهران و کرج حمله کرده و تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران را بازداشت کرده‌اند.

بنا به گزارش‌های رسیده به راديو زمانه طی چند روز گذشته نیروهای امنیتی به دو منزل دانشجویی در تهران و کرج حمله کرده و تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران را بازداشت کرده‌اند.

عکس از آرشیو

سیامک ملامحمدی، حسین جندقیان، کیانا کریم‌پور، سپهرداد صاحبان، مهربان کشاورزی و ... از دانشجویان دانشگاه‌های خواجه‌نصیر، علامه طباطبایی و دانشگاه تهران هستند كه طی هفته‌ اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و به‌رغم مراجعه و پیگیری‌های خانواده‌های‌شان تاکنون هیچ خبری از وضعیت آن‌ها در دسترس نیست.

گفته می‌شود این جوانان به زندان اوین منتقل شده‌اند.

با توجه به سخنرانی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در جمع فرماندهان سپاه پاسداران و درخواست علنی او برای برخورد با آنچه «تهدیدات داخلی» نامیده است بیم آن می‌رود که پس از توافق هسته‌ای ایران با کشورهای گروه ۱+۵، دستگاه‌های امنیتی حکومت برای برخورد با دانشجویان، روشنفکران، فعالان کارگری، فعالان زنان و دیگر فعالان سیاسی و اجتماعی ایران بسیج شده باشند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • غلام عسگری

    روزگذشته دراین باره مطلبی نوشتم که بطوریقین همزمان با سرکشیدن جام زهرتوسط ولی فقیه درجریان شکست مفتضحانه بصطلاح هسته که طی دو دهه پس ازجنگ خانمانسوزخمینی وصدام بیشترین لطمه را به ملک وملت ایران وارد کرد حاکمان داعشی درراستای رازبقا خود ورویارویی با مطالبات میلیونها انسان گرسنه ومالباخته وجامعه کارگری ومعلمان وپرستاران واقشارفرودست برسم شیوه های همیشگی دست به یک سری وحشیگری وسرکوب خواهد زد تا با ایجاد جو ترورووحشت ودستگیری وشکنجه وزندان بتوانند ازگرداب خودساخته خارج شوند اما زهی خیال باطل که این باربا توجه به غارت وچپاولهای هزاران میلیاردی وپایین امدن قیمت نفت وبحرانهای بین المللی علیه فاشیسم دینی وفعال شدن بیش ازپیش جنبشهای داخلی وخارج ازکشورهرگزنخواهند توانست با ترفند سوخته سرکوب جان سالم ازاین مهلکه بیرون ببرند زیرا ملت ایران تصمیم خودرا جهت سرنگونی حکومت جهل وجوروفساد وجنایت اخوندی مفتخوروخرافه پرست وواپسگرا گرفته اند ودیگرفریب ریاکاریهای ان این قشرلمپن وانگلی را نخواهند خورد من بعنوان یک انسان درد کشیده درتبعید ضمن محکوم کردن اعمال جنایتکارانه سران حکومت خودکامه اخوندی ازجامعه جهانی ومدافعین حقوق بشروملت ایران تقاضا دارم این اعمال ناقض مکررحقوق شهروندی وحقوق بشررا محکوم کنند.متحد وپیروزباشید.

  • آهو صادقی فرد

    تا کی مردم می‌خواهند چشم و گوش‌شان را بر این فضاحت خون‌بار ببندند و همچنان در خواب باشند و برای «توافق»‌های حیله‌گرانه و اختلاس‌های کلان‌ این حکومت مکار کف و سوت بزنند و روز پسِ روز، لحظه به لحظه، قربانی‌شدن فعالین کارگری و جوانان و دانجشویان مبارز را که در برابر جنایات این رژیم خون‌آشام هرگز سکوت نمی‌کنند و آرام نمی‌نشینند، با چشم‌های خواب‌آلود به تماشا بنشینند، و دست بکشند از حق زندگی، از آزادانه نفس‌کشیدن، از شاد زیستن، و پیوسته برای لقمه‌ای نان سگدو بزنند و زمان زندگی، این بی‌قیمت‌ترین موهبت حیات را به کار، کار اجباری، کار غیرمادی، کار عاریه‌ای، خلاصه بی‌گاری در اداره‌جات و ارگان‌های دولتی و شبه‌دولتی، به بهایی ناچیز بفروشند و گوشت و استخوان‌شان زیر سلسله‌مراتب هیولاییِ نظام سرمایه‌داری شیعی خورد و له‌ولورده شود، و با سکوت مرگبارشان در سلاخیِ بی‌وقفه‌ی دگراندیشان و آزادی‌خواهان با این حکومت سرکوبگر همدستی کنند؟