ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سیریزا بار دیگر پیروز انتخابات سراسری یونان شد

با توجه به این که حزب سیریزا نتوانسته است اکثریت لازم کرسی‌های پارلمان را به دست آورد، ناچار خواهد بود با یک یا دو حزب دیگر ائتلاف کند.

حزب چپ‌گرای سیریزا بار دیگر توانست با کسب بیش از ۳۵درصد آرا در انتخابات سراسری یونان پیشتاز شود.

نتیجه مقدماتی انتخابات سراسری یونان نشان می‌دهد، حزب سیریزا با کسب ۳۵.۴۶ درصد آرا از رقیب محافظه‌کار خود، حزب دموکراسی نوین پیشی گرفته است.

به گزارش تلویزیون دولتی یونان، ERT، نتیجه شمارش۸۰ درصد آراء مأخوذه از ۱۹ هزار و ۴۵۷ حوزه رأی‌گیری یونان به این ترتیب است:

سیریزا با ۳۵.۴۶ درصد آرا و ۱۴۵ کرسی

دموکراسی نوین با ۲۸.۲۷ درصد آرا و ۷۵ کرسی

طلوع طلایی با ۷.۰۱ درصد آرا و ۱۹ کرسی

پاسوک با ۶.۳۷ درصد آرا و ۱۷ کرسی

حزب کمونیست یونان با ۵.۴۸ درصد آرا و ۱۴ کرسی

رود با ۴.۰۱ درصد آرا و ۱۱ کرسی

حزب یونانیان مستقل با ۳.۶۵ درصد آرا و ۱۰ کرسی

اتحاد میانه‌روها با ۳.۳۷ درصد آرا و ۹ کرسی

به جز دو حزب ملی‌گرای پاسوک و طلوع طلایی، شش حزب دیگر نسبت به انتخابات ماه ژانویه سال جاری میلادی از اقبال عمومی کمتری برخوردار شده و تعداد کرسی‌های کمتری را نیز به خود اختصاص داده‌اند.

وانگلیس میماراکیس، رهبر حزب رقیب دموکراسی نوین، در نخستین ساعت شمارش آرا پیش از ورود به دفتر حزب خود، پیروزی سیریزا را به الکسیس سیپراس تبریک گفت.

الکسیس سیپراس در سخنرانی خود در میدان کلافتمونوس آتن پس از پیروزی در انتخابات گفت که «دورانی از کار و مبارزه در پیش رو است» و تأکید کرد که از «فردا» کار خود را برای حل مشکلات یونان و «پایان دادن به فساد نظام» آغاز خواهد کرد.

در این سخنرانی، پانوس کامنوس، رهبر حزب یونانیان مستقل، که متحد سیریزا در دولت قبلی بود سیپراس را همراهی می‌کرد.

احزاب و مقامات اروپایی حامی سیریزا، از جمله رهبر حزب اسپانیایی پودموس، رئیس جمهوری فرانسه و رئیس پارلمان اروپا، موفقیت دوباره سیریزا را به سیپراس، رهبر این حزب تبریک گفتند.

احزاب چپ ائتلافی دیگر با کسب کمترین آرا به مجلس راه نیافتند و حزب اتحاد مردمی، که ازجناح چپ سیریزا ماه گذشته از این حزب جدا شد، هر ۲۷ کرسی خود را در پارلمان از دست داد.

این دومین بار طی سال جاری است که یونانی‌ها در انتخابات سراسری شرکت کردند. اولین انتخابات سراسری در ژانویه انجام شد و با پیروزی حزب چپ‌گرای سیریزا در کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان، الکسیس سیپراس، رهبر این حزب، دولت ائتلافی تشکیل داد.

با توجه به این که حزب سیریزا نتوانسته است اکثریت لازم کرسی‌های پارلمان را به دست آورد، ناچار خواهد بود که با یک یا دو حزب دیگر ائتلاف کند.

تاکنون سیریزا تنها توانسته است ۱۴۵ کرسی پارلمان را به دست بیاورد. شرط تشکیل دولت کسب ۱۶۰ کرسی از ۳۰۰ کرسی پارلمان یونان است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.