ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روحانی در گفت‌و‌گو با سی ان ان: با آمریکا مستقیماً گفت‌وگو نمی‌کنیم

روحانی بر اهمیت «تغییر نگرش و رفتار آمریکا» برای کاهش تنش‌های بین دو کشور تأکید کرد و در ادامه گفت: «فاصله بین ایران و آمریکا زیاد است».

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی سی ان ان، «گفت‌و‌گو با آمریکا» را «در صورت اجرای توافقات هسته‌ای و لغو کامل تحریم‌ها» امکان‌پذیر دانست.

رئیس‌جمهوری ایران، یکشنبه ۲۷ سپتامبر/ پنجم مهر در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی سی ان ان، به گذشته روابط ایران و ایالات متحده اشاره کرد و گفت: «گفت‌و‌گوی مستقیمی با آمریکا در خصوص سوریه نداریم، اما از طریق اتحادیه اروپا و سازمان ملل به شکل غیر مستقیم تبادل نظر داریم.»

روحانی بر اهمیت «تغییر نگرش و رفتار آمریکا» برای کاهش تنش‌های بین دو کشور تأکید کرد و در ادامه گفت: «فاصله بین ایران و آمریکا زیاد است».

رئیس جمهوری ایران در پاسخ به پرسش مجری سی ان ان درباره بحران سوریه گفت که «اولویت در سوریه تقویت حکومت مرکزی است.»

ایران و روسیه از ابتدای بحران در سوریه خواهان تقویت دولت بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور برای «مبارزه با تروریسم» هستند.

روحانی در ادامه گفت‌و‌گو از واقعه صحرای منا و کشته شدن زائران حج امسال ابراز تأسف کرد و گفت که عربستان سعودی «باید از نظر حقوقی و سیاسی پاسخگو باشد».

رئیس جمهوری ایران تمرکز عربستان بر «حمله و کشتار مردم یمن» را دلیل وقوع این حادثه دانست.

در پی «حادثه کشته‌شدن حجاج در صحرای منا» مقامات ایرانی با مسئول دانستن مقامات عربستان سعودی، خواهان پاسخگویی این کشور به مرگ بیش از ۷۰۰ زائر شدند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • اشکان

  دوستان گرامی : لطفا کامنت بی ربط به موضوع ننویسید . این کار نه خنده دار است نه آموزنده. فقط وقت و عمر خود و دیگران را هدر می دهید. اگر اهل اندیشه و قلم هستید یا خبر مهمی دارید در " تریبون " منتشر کنید .  از مسئول سایت هم تقاضا دارم به این دوستان تذکر و توضیح دهد . با سپاس

 • naseem

  سناتورهای طرفدار توافق هسته ای اوباما: یک عضو کنگره آمریکا آب باقی مانده از لیوان آب پاپ را برای تبرک با خود بُرد!!. پاپ فرانسس تنها کسی نبود که از لیوان آبی که در جلسه کنگره آمریکا جلویش گذاشته شد، نوشید بلکه یکی از اعضای دموکرات کنگره باقی مانده آب خورده شده توسط پاپ را برای تبرک با خود برد. "باب برادی" عضو دموکرات کنگره که یک کاتولیک مذهب است در گفتگو با روزنامه "فیلادلفیا دیلی" گفت: به محض اینکه پاپ، کنگره را ترک کرد به سرعت لیوان آب باقی مانده از پاپ را در دست گرفتم و به سوی دفتر خود رفتم. این عضو کنگره همچنین گفت که از یک سناتور دموکرات دیگر یعنی "باب کیسی" خواست به دفترش بیاید و برای تبرک، به آنها اجازه داد انگشتان خود را درون لیوان آب باقی مانده از پاپ بگذارند.!! برادی گفت که با فراخواندن "باب کیسی" سناتور دموکرات کنگره به دفترش، به او و همسر و مادرش اجازه داد تا برای تبرک انگشتان خود را در آب فرو ببرند. وی تاکید کرد که بقیه آب را برای چهار نوه و همچنین دختر نوه اش نگه خواهد داشت!

 • Farid

  همان حرفهای احمدی نژاد.  ظاهرا از شکست نقشه شان در تسخیر یمن بدجوری از عربستان شکی شده اند و خواستند در منامه مشکل ایجاد کنند...نمی دانستند این همه از مزدورانشان کشته میشوند!

 • nader

  مسئولان طواف دادن زائران ایرانی گفته است که حدود 300 زائر ایرانی برخلاف آموزش های داده شده عمل کرده و در جهت خلاف مسیر دیگر زائران به حرکت در آمدند. حرکت برخلاف مسیر موجی از حاجیان باعث برخورد ناگهانی و ایجاد ازدحام در خیابان 204 مشعر منا شد. به نقل از مسئول طواف زائران ایرانی، حرکت 300 زائر ایرانی خلاف سیر حرکت مشخص شده در محل مراسم دلیل اصلی ایجاد ازدحام و حادثه بود. طبق گفته این مسئول این مجموعه 300 نفری بامداد پنجشنبه مستقیم از مزدلفه به سوی رمی جمرات به حرکت درآمدند. در صورتی که طبق آموزش های داده شده این افراد می بایست در چادرهایشان توقف می کردند تا زمان حرکت آنها از مسئولان ذی ربط مشخص می شد اما این مجموعه برخلاف دستورات ارائه شده عمل کرده و در جهت مخالف سیر دیگر زائران قرار گرفتند. حرکت حجاج ایرانی در مسیر مخالف با حرکت دیگر حجاج برای ادای فریضه «رمی جمارات» همزمان بود به همین دلیل ازدحام بوجود آمد و تعدادی از حاجیان از جمله 131 زائر ایرانی جان خود را از دست دادند. این مسئول افزود:« هنگامی که ازدحام ایجاد شد این مجموعه 300 نفر در مسیر حرکت دهها هزار حاجی توقف کرد و این توقف به زیادتر شدن ازدحام منجر شد

 • بهنام

  باز هم هذیان گوئی کلاغ بنفش : تمرکز عربستان بر «حمله و کشتار مردم یمن» را دلیل وقوع این حادثه دانست. یکی نیست به این مهره رژیم آخوندی بگوید این دو موضوع چه ربطی به هم دارد و چرات چرت و پرت می گوئید ؟ شایعات زیادی مبنی بر دست داشتن حکومت ننگین ایران در این حادثه و ایجاد بحران در عربستان وجود دارد و زیاد هم بعید نیست با شکستهای پی در پی سیاستهای تروریستی رژیم در بحرین و یمن و کویت و عصبانیت و تنفر از دولت عربستان ، این نقشه را خودشان طراحی و اجرا کرده باشند و امید است بزودی حقایق بر همگان معلوم و مسجل گردد .