ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«زمین‌خواری برای تأسیس امامزاده نوظهور در تهران»

یک مقام وزارت جهاد کشاورزی خبر داده است که برخی قصد داشته‌اند با «زمین‌خواری» در روستای «انباج» لواسانات تهران اقدام به تأسیس یک امامزاده جدید کنند.

یک مقام وزارت جهاد کشاورزی خبر داده است که برخی قصد داشته‌اند با «زمین‌خواری» در روستای «انباج» لواسانات تهران اقدام به تأسیس یک امامزاده جدید کنند.

بزرگ‌ کنید
شمار امامزاده‌ها در ایران در ۳۵ سال گذشته از ۱۵۰۰ به ۱۱ هزار افزایش یافته است.

خداکرم جلالی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، امروز دوشنبه ششم مهر به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته که جلوی اقدامات این زمین‌خواران و ساخت‌وساز و نصب گنبد و سازه این امامزاده گرفته شده است.

جلالی افزوده که از اداره اوقاف خواسته شده تا اعلام کند که چنین امامزاده‌ای سندیت دارد یا خیر.

شمار امامزاده‌ها در ایران در ۳۵ سال گذشته از ۱۵۰۰ به ۱۱ هزار افزایش یافته است. سازمان اوقاف و امور خیریه که اداره امامزاده‌ها را بر عهده دارد از سوی شماری از نمایندگان مجلس ایران به «فساد و زمین‌خواری» متهم شده است.

بر پایه این گزارش «ریش‌ سفیدان» روستای انباج می‌گویند که زمین‌خواران محل چرای دام آن‌ها را برای ساخت امامزاده انتخاب کرده‌اند تا بتوانند «در پوشش یک مکان مذهبی و به نام خدمت‌رسانی به زائران، اقدام به تصرف اراضی محدوده آن و ساخت‌وساز کنند.»

علی صابری، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور اراضی ایران مرداد سال جاری گفته بود مالکان واحدهای غیرمجاز در اراضی طبیعی و جنگلی، با روش‌های مختلف، از خدماتی مانند آب و برق نیز بهره‌مند می‌شوند.

به گفته صابری، تاکنون ۵۰۰ هزار مورد «ساخت‌وساز غیرمجاز ویلایی و مسکونی» در اراضی ملی ایران شناسایی شده است.

بیشترین ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی ملی و طبیعی در استان‌های تهران، البرز، اصفهان و استان‌های شمالی انجام می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • سهراب

    باهمین ترفند در شهرک اکباتان به نام دار االقران و حسینیه زمین های غمومی را غصب کرده اند. مردم هم اسم انجا را دار الشیطان یزیدیه گذاشتند.