ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«خرید و فروش کودکان در تهران برای گدایی»

کودکان کار در تهران بر اساس جنسیت و تجربه‌ای که دارند بین ۱۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

کودکان کار در تهران بر اساس جنسیت و تجربه‌ای که دارند بین ۱۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

به گزارش جام‌جم آنلاین، این کودکان اغلب برای «تکدی‌گری» (گدایی) استفاده می‌شوند.

بر پایه این گزارش، پدر و مادر این کودکان را به فامیل یا باندهای متکدی اجاره می‌دهند تا برای آن‌ها کار کنند. کودکان باید تا آخر شب مقدار مشخصی پول به خانه ببرند و گرنه به اجبار تن به کارهای دیگری می‌دهند.

امیر حسین، ۱۳ ساله که یکی از این کودکان است، گفته: «من باید روزی ۴۰ هزار تومان کار کنم و برای پدرم ببرم و گرنه کتک می‌خورم و اجازه ندارم به خانه بروم.»

جام‌جم می‌نویسد: «خانواده این کودکان اگر بتوانند از صبح تا شب در سطح شهر پخش می‌شوند و دستفروشی و گدایی می‌کنند و اگر هم نتوانند و معتاد باشند بچه‌های خود را به متکدی‌ها اجاره می‌دهند تا پول مواد خود را به‌دست آورند.»

بر پایه این گزارش «یکی از مشکلات غیرقابل تحمل این است که سوء استفاده‌های دیگری هم از این کودکان می‌شود.»

جام‌جم در مورد این سوءاستفاده‌ها توضیحی نداده اما گمان می‌رود که به سوءاستفاده جنسی از کودکان اشاره داشته باشد.

ابراهیم غفاری، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی هفته گذشته گفته بود که بر اساس مطالعات در شهر تهران، ۲۱ درصد از کودکان خیابانی «تجربه رابطه جنسی داشته‌اند.»

بر اساس آمار‌ها، هر کودک خیابانی دست‌کم یک تا دو سال در خیابان به‌سر می‌برد و در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرد.

فعالان حقوق کودک بار‌ها نسبت به وضعیت پرآسیب کودکان کار در کشور هشدار داده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حامد

    نگاه کردن به این عکس کمر آدم رو میشکنه... خیلی سخته؛ واقعاً خیلی سخته... برای من اخبار و وضیعت کودکان کار خیلی ناراحت کننده هست. ایکاش میشد کارهای بیشتری برای این کودکان کرد.