سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نیمی از جنگل‌های شمال ایران از بین رفته است

یک مقام سازمان محیط زیست ایران می‌گوید که وسعت جنگل‌ها در شمال این کشور در نیم قرن گذشته از حدود ۳. ۶ به ۱. ۹ میلیون هکتار کاهش یافته است.

این مقاله هنوز در این سایت در دسترس نیست. لطفاً به سایت پیشین زمانه رجوع کنید.

این مقاله را در سایت قدیم ما بخوانید.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حامد

    جنگل های سر سبز و طبیعت آرام و دریای زیبا... آرزوی هرکشوری داشتن چنین مناطقی است اما...

  • شهروند درجه سه

    از بین برود ! جنگل را میخواهیم چکار؟ در صدر اسلام مگر در مکه اینهمه جنگل بود؟ همش زحمت است. با این همه درخت که نمی شود ویلاسازی و ساختمان سازی کرد ! جنگل ها را بدهند فرزند برومند آیت اله یزدی بتراشد ، چوبها را فروشد و زمینهای صاف شده را بدهند سپاه یا ستاد اجرای فرمان امام یک فکری برایشان بکنند. بستاد اجرای فرمان امام زمینها را بگیرد سند بزند بعد بدهد سپاه ساختمانهای تجاری اداری بسازد و بفروشد. پولش را هم بدهند ولی امر مسلمین جهان یک فکری برایشان بکند. با شرکت بزرگان نظام مقدس میشود ویلاسازی هم کرد. این همه ویلاسازی در کلاردشت و جاهای دیگر با وجود این همه درخت مزاحم مگر شدنی بود؟! مگر در صدر اسلام در عربستان این همه درخت و جنگل بود؟ اینهمه مفسده جویی نکیند. یک قدری ایمان داشته باشید. این حرفها تبلیغ علیه نظام است. بفرمایش آیت اله جنتی اگر چند از کسانی که این حرفها را میزنند را بگیرند اعدام کنند دیگر کسی از این گله ها و شکایت ها نمی کند. آنهم در این موقعیت حساس که داریم با همکاری برادر مجاهد ولادیمیر پوتین رئیس حکومت مقدس روس ( با هزینه ملت فتنه گر ایران) حکومت بعثی سوریه ( عضو کنفرانس 2+6‌خلیج فارس که همان عربی باشد) را نجات میدهیم ! خجالت بکشید. این چه حرفهایی است ؟ بفرمایش امام خمینی بنیانگذار این نظام مقدس پربرکت ، انشااله خدا ما را آدم کند !