ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مرگ ۲۹ افغان در ایران بر اثر تصادف

دست‌کم ۲۹ تن از پناهجویان افغان در سه روز گذشته بر اثر تصادف در جاده‌های ایران جان خود را از دست دادند.

دست‌کم ۲۹ تن از پناهجویان افغان در سه روز گذشته بر اثر تصادف در جاده‌های ایران جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شامگاه یکشنبه ۲۶ مهر بر اثر تصادف یک کامیون ایسوز یا مینی‌بوس حامل افغان‌ها در جاده قدیم تهران –  قم ۲۰ تن کشته شدند.

حال ۱۰ تن از مجروحان این حادثه نیز وخیم گزارش شده است.

همچنین روز شنبه هفته جاری نیز در دو تصادف در جاده‌های سیرجان و رفسنجان در استان کرمان ۹ پناهجوی افغان کشته شدند.

این ۹ افغان قربانی جابه‌جایی توسط «خودروهای قاچاق‌بر» شدند.

افغان‌ها برای ورود به ایران سوار بر خودروی «قاچاق‌برهایی» می‌شوند که به جای پنج تن که حداکثر ظرفیت خودرو است، گاهی تا ۱۷ افغان را در آن «جاسازی» می‌کنند و به همین دلیل در هنگام تصادف شمار قربانیان این خودرو‌ها بالاست. دلیل اغلب این تصادفات «عدم توجه به جلو، سرعت غیرمجاز و رانندگی مخاطره‌آمیز» اعلام می‌شود.

مرداد سال جاری نیز یک خودروی حامل ۱۴ پناهجوی افغان در سیستان و بلوچستان واژگون شد و چهار تن از افغان‌ها کشته و چهار تن دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین در روزهای ۲۸ تا ۳۰ فروردین سال جاری خورشیدی ۶۱ پناهجوی افغان بر اثر تصادف در جاده‌های ایران کشته شدند.

آمارهای غیررسمی نشان می‌دهد که سالانه تعداد زیادی از تصادف‌های مرگبار در جاده‌های کشور مربوط به خودروی حامل پناهجویان افغان است که بیشتر در استان‌های سیستان ‌و بلوچستان، فارس، هرمزگان، کرمان و اصفهان رخ می‌دهد.

سالانه نزدیک به ۱۷ هزار تن در ایران بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند. تصادف جاده‌ای و شهری یکی از سه دلیل عمده مرگ‌‌ومیر در ایران است. ایران، یکی از کشورهایی است که بالا‌ترین شمار کشتگان جاده‌ای را دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.