ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«۲۴ خواننده» ایرانی از فعالیت هنری ممنوع شدند

در ایران فاش شد که ۲۴ خواننده به دلیل آن‌چه همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای عنوان شده از فعالیت محروم شده‌اند. وزارت ارشاد این خبر را رد نکرد اما گفت نام خوانندگان را اعلام نمی‌کند.

منابع خبری در ایران گزارش داده‌اند که ۲۴ خواننده به دلیل آن‌چه همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای عنوان شده، «ممنوع‌الفعالیت» شده‌اند.

عکس: آرشیو

سایت اعتماد ملی نوشته که «همکاری با سایت رادیو جوان، پخش کلیپ در شبکه‌های ماهواره‌ای و برخی تخلفات در کنسرت‌های خارج از کشور» از جمله دلایل ممنوع‌الکاری این خواننده‌ها اعلام شده است.

فرزاد فرزین، سیروان و زانیار خسروی، رضا صادقی، محسن یگانه، سعید و مهدی مدرس، شهرام شکوهی، محسن چاوشی، احسان خواجه امیری، علی لهراسبی، گروه چارتار، همایون شجریان و حافظ ناظری از جمله خوانندگانی هستند که «ممنوع‌الکار شده‌اند.»

بر پایه این گزارش، لغو برخی کنسرت‌های این خواننده‌ها در هفته‌های گذشته به دلیل همین «ممنوع‌الکاری» بوده که به صورت مکتوب به آن‌ها ابلاغ شده است.

وزارت ارشاد محرومیت خوانندگان را رد نکرد

در همین حال فرزاد طالبی، سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در واکنش به خبر ممنوعیت فعالیت چند خواننده این خبر را تکذیب نکرد و در این‌باره گفت همکاری با سایت «رادیو جوان» «چه خواسته و چه ناخواسته»، همکاری با «رسانه معاند» نظام به حساب می‌آید.

طالبی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: «ماهیت این سایت متعلق به دولت آمریکاست در نتیجه حضور خوانندگان ایرانی دارای مجوز در این سایت امری غیرقانونی است.»

به‌گفته این مسئول وزارت ارشاد، دفتر موسیقی این وزارتخانه نام خواننده مشخصی را به‌طور رسمی اعلام نمی‌کند چون این اقدام کار «شایسته»ای نیست.

فرزاد طالبی گفت: «هیچ زمان‌بندی خاصی برای ممنوع‌الکار بودن به این خوانندگان اعلام نشده برخی‌ها از شش ماه و یک سال نام می‌برند اما من امیدوارم با تلاشی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می‌گیرد مشکلات موجود هرچه زودتر مرتفع شود.»

در دو سال گذشته شمار دخالت‌ نهادهای نظامی و امنیتی و امامان جمعه برای لغو کنسرت‌ها افزایش یافته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهروند درجه سه

    گودرزی جان، پیام شما را تازه دیدم، خوب نوشتی ولی خواهشمندم بدآموزی نکنید. ممنوع الفعالیت ، ممنوع العمل!؟

  • شهروند درجه سه

    ممنوع‌ الـکار ؟!

  • Xerxes Goodarzie

    از این که در عنوان گزارش از عبارت من در آوردی و مسخره "ممنوع الکار" استفاده نکردید، جای تشکر دارد. اما در متن گزارش مکررا از این عبارت شتر-گاو-پلنگ استفاده شده است. آیا هیچ ویراستار پخته ای گزارشها را بررسی می کند؟ واژه "کار" یک واژه فارسی است و استفاده از حرف تعریف معین عربی - الـ - کاملا اشتباه است. یا یک عبارت کاملا عربی استفاده کنید، مانند همان ممنوع الفعالیت یا این که یک عبارت کاملا فارسی مانند از کار بازداشته، ممنوع از کار، ممنوع العمل و...