ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کمی بهار؛ شهرنوش پارسی‌پور – ۱۰۶

شهرنوش پارسی‌پور – نیر گرچه نمى‌تواند در مجلس احضار به خواب مصنوعى فروبرود، اما به شدت کنجکاو است که بداند آیا روحى وجود دارد یا نه.

رمان «کمی بهار» در سال ۱۳۱۲ آغاز می‌شود؛ دو سال پیش از کشف حجاب. اردکان در این رمان صحنه‌ای‌ است که در آن و در قالب یک «ساگای خانوادگی» تاریخ ایران رقم می‌خورد.

خانم پارسی‌پور در این رمان می‌خواهد نشان بدهد که چگونه تحولات زن ایرانی در طول تاریخ، منجر به تحول مردان نیز می‌شود. «کمی بهار» همانطور که به‌تدریج نوشته می‌شود، در «رادیو زمانه» هم به شکل کتاب گویا در اختیار خوانندگان و شنوندگان قرار می‌گیرد.

شماره ۱۰۶ از این مجموعه را می‌توانید بشنوید. خلاصه این بخش چنین است:

نیر گرچه نمى‌تواند در مجلس احضار به خواب مصنوعى فروبرود، اما به شدت کنجکاو است که بداند آیا روحى وجود دارد یا نه. او به شوکت پیشنهاد مى‌کند که خودشان یک جلسه احضار ارواح به راه بیندازند. او حتى در این‌باره با خلیل ملکى گفت‌وگو مى‌کند. به نظر خلیل ملکى احضار ارواح امکان‌پذیر نیست چون در آغاز باید ثابت کرد که آیا روحى وجود دارد یا نه. به دلیل وجود یک آدم زرنگ که در زمینه احضار ارواح اخاذى مى‌کند این مجلس به هم مى‌خورد و...

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.