ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احمد شهید در مورد افزایش اعدام‌ها در ایران هشدار داد

احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران در مورد افزایش ۲۵ درصدی شمار اعدام‌ها در این کشور هشدار داد.

احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران در مورد افزایش ۲۵ درصدی شمار اعدام‌ها در این کشور هشدار داد.

بزرگ‌ کنید
احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران

به گزارش رویترز، احمد شهید دوشنبه چهارم آبان در گزارشی گفته است که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، حدود ۷۰۰ تن در ایران اعدام شده‌اند.

پیشتر نیز عفو بین‌الملل گفته بود که در شش ماه نخست سال ۲۰۱۵ در ایران دست‌کم ۶۹۴ تن اعدام شده‌اند.

در سال ۲۰۱۴ دست‌کم ۷۵۳ نفر در ایران اعدام شده‌ بودند و آن‌گونه که گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد پیش‌بینی کرده شمار اعدام‌ها تا پایان سال جاری میلادی به بیش از هزار نفر خواهد رسید و این رقم یعنی افزایش ۲۵ درصدی اعدام‌ها در ایران.

این هشدارها در حالی اظهار می‌شود که روند اعدام‌ها در ایران همچنان ادامه دارد. در هفته‌های گذشته دست‌کم بیش از ۱۰ تن در ایران به دلیل جرایمی مانند «قتل، خرید و فروش مواد مخدر، تجاوز و سرقت مسلحانه» اعدام شده‌اند.

ایران همچنان پس از چین بالاترین آمار اعدام در جهان را دارد.

احمد شهید همچنین گفته که برای نخستین بار توانسته است در ماه سپتامبر گذشته با شماری از اعضای نهادهای امنیتی و قضایی ایران در ژنو سوئیس دیدار و در مورد مسائل حقوق بشری گفت‌وگو کند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درباره هویت مقام‌های ایرانی که با او ملاقات کرده‌اند، سخنی نگفته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.