Share

اظهارات متناقض مسئولان قضایی و امنیتی ایران درباره آن‌چه تجاوزهای گروهی در قزوین عنوان می‌شود، ادامه دارد. در آخرین اظهارنظر، سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته است در قزوین تنها یک مورد تجاوز بوده است.

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران: رسانه‌ها تشویش اذهان عمومی نکنند.

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران: رسانه‌ها تشویش اذهان عمومی نکنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین اشتری خبر منتشرشده در روزنامه «فرهیختگان» و وب‌سایت‌های داخل ایران مبنی بر تجاوزهای گروهی در قزوین را موجب «تشویش اذهان عمومی» دانست و گفت: «رسانه‌ها قبل از درج اخبار اطلاعات دقیق را از مراجع قضایی و انتظامی اخذ کنند.»

فرمانده نیروی انتظامی گفت: «در اتفاق قزوین تنها یک مورد تجاوز به عنف صورت گرفته است.»

او افزود: «این خبر که گروهی مسلح با استفاده از سلاح گرم افراد را به درخت بسته و به آن‌ها تجاوز کرده‌اند درست نیست.»

روزنامه «فرهیختگان» برای نخستین بار در شماره روز دوشنبه ۴ آبان خود گزارش داد ۱۰ مرد که سه نفرشان به سلاح گرم مسلح بودند چند بار به دخترانی که به‌شکل جمعی برای تفریح به مناطق باراجین و جاده زرشک شمال قزوین رفته بودند تجاوز کرده‌اند اما این خبر که نزدیک به یک ماه از کشف آن می‌گذرد از سوی مسئولان منطقه درز نکرده است.

بیشتر بخوانید: تجاوزهای گروهی به دختران در قزوین و پنهان‌کاری مسئولان

این روزنامه تجاوزهای صورت گرفته در قزوین را با تجاوز گروهی بیش از چهار سال پیش در خمینی‌شهر اصفهان مقایسه کرده بود که در آن نیز ۱۴ مرد با ورود غیرقانونی به یک باغ خانوادگی به شش زن در مقابل مردان خانواده خود تجاوز کردند.

در پی این گزارش سایت‌های دیگر نیز در ایران آن را منتشر کردند.

فرمانده نیروی انتظامی ایران در ادامه سخنان خود گفت تجاوزِ صورت‌گرفته در قزوین در نیمه دوم شهریورماه رخ داده و متهمان این پرونده نیز دستگیر شده‌اند.

او افزود: «این پرونده سه شاکی دارد که یک نفر از آن‌ها به دلیل تجاوز به عنف و مابقی آن‌ها به دلیل خفت‌گیری و سرقت از متهمان شکایت کردند که تمامی مجرمان بازداشت شدند.»

روز گذشته سه‌شنبه ۵ آبان حجت‌الاسلام صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین ضمن تکذیب تجاوز گروهی به دختران در قزوین، ماجرا را چنین بیان کرد که چندی پیش یک سارق ۱۹ ساله دستگیر شده و بعد گفته شده که او تنها نیست و با یک گروه دست به چنین اعمالی می‌زند. چند نفر دیگر بازداشت می‌شوند اما معلوم می‌شود که آن‌ها ارتباطی با هم ندارند. برخی از شاکیان هم از تجاوز افراد این گروه می‌گویند که آن‌ هم به‌گفته دادستان قزوین تاکنون به اثبات نرسیده است.

بیشتر بخوانید: دادستان قزوین: تجاوز گروهی دروغ است، با رسانه‌ها برخورد خواهد شد

این در حالی است که روزنامه «فرهیختگان» نوشته بود کیومرث ایمن، معاون سیاسی امنیتی فرماندار قزوین و یک منبع آگاه از اداره آگاهی استان قزوین که نخواست نامش فاش شود خبر تجاوز گروهی در قزوین را تأیید کرده‌اند.

Share