Share

زید رعد زید حسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل سیاستمداران کشورها را فراخواند تا نسبت به پناهجویان زبان ملایم‌تری به‌کار برند.

زید رعد زید حسین: زبان موهن می‌تواند افرادی را ترغیب به کشتن پناهجویان بکند.

زید رعد زید حسین: زبان موهن می‌تواند افرادی را ترغیب به کشتن پناهجویان بکند.

به‌گزارش رویترز، زید رعد زید حسین روز سه‌شنبه ۲۷ اکتبر / ۵ آبان در ژنو گفت: «کسانی که با زبان موهن از پناهجویان و مهاجران صحبت می‌کنند، در نهایت مسئول خشونت، نژادپرستی و تعصب خواهند بود.»

به‌گفته کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل هنگامی که مردم به‌عنوان یک تهدید و یا تاتارهای وحشی و مهاجم به تصویر کشیده می‌شوند، یک روند غیرانسانی آغاز می‌شود. چنین زبانی می‌تواند افرادی را ترغیب به کشتن پناهجویان بکند.

در چند ماهه اخیر اروپا صحنه حضور گسترده پناهجویانی است که سرزمین‌های پرتنش و جنگ‌زده خود را ترک کرده‌اند تا به مکانی امن برسند. از زمان این حضور گسترده، از یک سو سیاستمدارانی در کشورهای اروپایی آن را تهدیدی بزرگ خوانده‌اند و از سوی دیگر شمار حملات نیروهای نژادپرست به اردوگاه‌های پناهندگی در کشورهای مختلف اروپا افزایش یافته است.

زید رعد زید حسین افزود: «در نهایت برای متعصبین، شووینیست‌ها و نژادپرستان، فرقی نمی‌کند که چه تعداد پناهجو آمده‌اند. حتی یک خانواده هم وارد شود که متفاوت و یا خارجی باشد، برای آن‌ها کافی است تا مبالغه کنند.»

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرد که اگر بیگانه‌ستیزی و عوام‌فریبیِ خاص در دستور کار دولت‌ها قرار گیرد، «ما شاهد مرگ‌های بیشتر و خشن‌تر شدن کل جامعه خواهیم شد.»

Share