Share

کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه قرار بود بعد از ظهر روز چهارشنبه ششم آبان در مورد فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام تصمیم‌گیری کند اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضای آن، رأی‌گیری نهایی به جلسه بعدی موکول شد.

Telegram

محمدعلی اسفنانی، عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت در جلسه این کارگروه تنها گزارشی درباره «نگرانی‌های موجود در مورد شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام» مطرح شد اما تصمیمی در این‌باره گرفته نشد.

اسفنانی افزود اگر قرار به برگزاری جلسه ویژه‌ای نباشد، موضوع فیلترینگ تلگرام به چهارشنبه دو هفته آینده موکول می‌شود.

جلسه روز چهارشنبه به ریاست ابراهیم رئیسی، دادستان کل برگزار شد و تنها شش نفر از اعضای کارگروه در آن شرکت داشتند.

اعضای دولتی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه یا همان کمیته فیلترینگ شامل وزیر یا نماینده شش وزارتخانه «اطلاعات، آموزش و پرورش، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم» است.

دادستان کل، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان‎ صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی، یک نفر خبره در فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کمیسیون صنایع و معادن مجلس و یک نفر نماینده مجلس به انتخاب کمیسیون حقوقی و قضایی از دیگر اعضای این کمیته هستند.

چند روز پیش وب‌سایت پویش نوشته بود ظاهراً اعضای دولتی این کارگروه با فیلترینگ تلگرام مخالف هستند اما عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون دادستان و دبیر کمیته فیلترینگ از «مدافعان سرسخت» فیلتر تلگرام است.

بیشتر بخوانید:

تلاش تازه برای فیلترینگ تلگرام در ایران

جاسوسی با تلگرام؛ وزیر ارتباطات تکذیب می‌کند

شرکت مخابرات ایران: تلگرام فیلتر نمی‌شود

Share