ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رئیس دادگاه ویژه روحانیت: بازداشت آیت‌الله نکونام برای اجرای محکومیت‌اش بود

محمدجعفر منتظری، رئیس دادگاه ویژه روحانیت موضوع دستگیری آیت‌الله محمدرضا نکونام به‌دلیل شکایت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی را «دروغ رسانه‌های بیگانه» دانست و گفت او برای اجرای حکم‌اش در بازداشت به‌سر می‌برد.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، رئیس دادگاه ویژه روحانیت موضوع دستگیری آیت‌الله محمدرضا نکونام به‌دلیل شکایت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی را «دروغ رسانه‌های بیگانه» دانست و گفت او برای اجرای حکم‌اش در بازداشت به‌سر می‌برد.

محمدرضا نکونام از فقهای دگراندیش شیعه و مدرس فقه و فلسفه در حوزه علمیه قم است.

خبرگزاری فارس که این خبر را منتشر کرده نام آیت‌الله محمدرضا نکونام را به شکل «م ـ ن» آورده و به‌نقل از محمدجعفر منتظری نوشته است: «در این پرونده آیت‌الله مکارم شیرازی هیچ‌گونه شکایتی حتی در این زمینه مطرح نکرده است اما متأسفانه این رسانه‌های بیگانه چنین مسائلی را مطرح می‌کنند.»

منتظری افزود: «این فرد دارای محکومیتی بود که این بازداشت برای اجرای آن حکم بوده است.»

محمدرضا نکونام از فقهای دگراندیش شیعه و مدرس فقه و فلسفه در حوزه علمیه قم است.

رئیس دادگاه ویژه روحانیت درباره اتهامات او که منجر به صدور حکم شده چیزی نگفت و تنها به این بسنده کرد که «اتهامات ایشان مسائل مختلفی است».

نکونام یک بار در دی‌ماه ۱۳۹۳ بازداشت و در ۲۵ اسفند همان سال آزاد شد. برخی رسانه‌ها دلیل بازداشت این روحانی را انتقاد او از مکارم شیرازی درباره موضوع اینترنت پرسرعت دانسته بودند. مکارم شیرازی اینترنت پرسرعت را حرام دانسته بود و نکونام در پاسخ او گفته بود: «ما با این‌که این همه حلق اینترنت را فشار داده‌ایم و سرعت اینترنت‌مان در حد گاری است، بچه‌های مدرسه‌نرفته ما همه با اینترنت و کامپیوتر کار می‌کنند. من می‌گویم ما به جای حلزون شدن، سوار این قطار جهانی شویم. اینترنت یک قدرت است. خر مفت است، بپرید روی آن و بروید. بلد نیستید سوار شوید، بروید دنبال کارتان. اما این آقا نمی‌تواند از این سیستم، از این اینترنت، از این فیس‌بوک استفاده کند؛ می‌گوید همه‌اش حرام است.»

او بار دیگر روز ۳۱ فروردین سال جاری پس از انتشار مطلبی در روزنامه «قانون»، در حالی که وضعیت جسمانی مناسبی نداشت توسط مأموران امنیتی دستگیر و روانه زندان قم شد.

محمدرضا نکونام در مطلب روزنامه قانون از «امر به معروف دولتی» انتقاد کرده و نوشته بود: «اگر کسی امر به معروف را با خشونت همراه کند این امر به معروف و نهی از منکر نیست. آمر بودن، به دور از خشونت است، از آمر معنای بدی در ذهن جامعه ما وجود دارد، وقتی می‌گوییم فرمانده یعنی یک دیکتاتور، یک زورگو.»

دادگاه ویژه روحانیت آیت‌الله محمدرضا نکونام را در مرحله بدوی به دو سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • بیژن

  این از عواقب دین دولتی است. وقتی نهادی بنام دادگاه روحانیت وجود دارد یعنی فقط روایت حکومت از دین روایتی حقیقی است و باقی روایت ها و برداشتها در گمراهی است. هرکه در زیر لوای دین دولتی باشد نه تنها برحق است و تلویزیون نشانش میدهد بلکه میتواند یقه هرکسی را در هرکجا بگیرد. آقای مکارم از خدا و از روز جزا نمیترسد.چون مطمئن است که روز جزایی درکار نیست. اما حداقل باید از بدنامی در تاریخ بترسد. وحیا کند از اینکه نامش در کنار شیخ فضل الله نوری قرار بگیرد. البته بعضیی ها معتقدند که بدنامی بهتر از گمنامی است

 • بهنام

  خوشحالیم از این بابت است که گرگها به جان هم افتاده اند و همدیگر را تکه پاره میکنند و در این میان باید نظاره گر بود و لذت برد .

 • حقیقتگو

  این ماهیت شیطان و شیطان زاده گان در فالب نماینده خدا برضد بنده گان خدا در داخل ایران است که حکومت ضحاک وارانه و چپاولگرانه و جنایت وارنه دارند. انکار این شیطانان انکارکه خودباورانه خدا هستند که تامل هیچ انتقادی را ندارند. کدام خدا اینقدر ذلیل وعلیل و ناتوانست که مستحق کمک از این شیطان زاده گان ضد انسان در کره زمین است؟ امپراطوری دزدان و چپاولگران و شهوت رانان و آدمکشان استتارشده تحت دین خدا ونمینده گان خدا بزرگترین امپراطوری شیطان در کره زمین است. چه آخوند خوب و چه آخوند بد همگی سرو ته یک کرباسند و با خرافات خود در آوردی دلیل بر سلطه گری دارند.

 • سید

  این منتظری دروغ میگویدنه رسانه ها بله بنده اطلاع دقیق دارم که یکی ازمنسوبین ناصر مکارم شکایتی برعلیه اقای نکونام تنظیم کرده.وامابعداگرمراجع سکوت کننداینمصیبت روزی گریبان خودشان راخواهدگرفت کما اینکه اذری قمی راهم بی نصیب نگذاشتند حال بایدازاین مراجع پرسیدمگرخون شما رنگین ترازخون حسین ابن علی است که بدروغ برایش یقه پاره میکنید اکثراینها مفت خوروتن پرورهستند نام ایت الله منظری ونکونام ها درتاریخ چون خورشید میدرخشد ونام این مفت خورهابه نئگ خواهدامد