ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دست‌کم ۵۰ تن در درگیری‌های یمن کشته شدند

به گفته امدادگران، بالا گرفتن درگیری‌ها در تعز ارسال مواد غذایی در این شهر را مختل کرده و در حال حاضر هزاران نفر با گرسنگی شدید روبرو مواجه‌اند.

منابع بیمارستانی و ساکنان محلی می‌گویند بیش از ۵۰ نفر در درگیری‌های دو روز گذشته میان نیروهای ائتلاف عرب و شیعیان حوثی در یمن کشته شدند.

یکشنبه هشت نوامبر/۱۷ آبان، منابع بیمارستانی شهر تعز اعلام کردند، ۲۹ نفر از جمله هشت غیر نظامی در درگیری‌های این شهر کشته شدند.

به گفته امدادگران، بالا گرفتن درگیری‌ها در تعز ارسال مواد غذایی در این شهر را مختل کرده و در حال حاضر هزاران نفر با گرسنگی شدید روبرو مواجه‌اند.

تعز سومین شهر بزرگ یمن به شمار می‌آید و درگیری‌ها برای تصرف این شهر چند ماه است که ادامه دارد.

افزون بر این ساکنان محلی نیز از کشته‌شدن ۳۰ نفر در درگیری‌ها منطقه «دمت» در استان «ضالع» در جنوب این کشور خبر دادند.

خبر‌ها حاکی از تصرف منطقه دمت به دست حوثی‌ها و پیشروی این نیرو‌ها در جنوب یمن است. همچنین بنا بر گزارش‌های منتشر شده نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین یمن مناطقی را در استان «لحج» در اختیار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تنها در هفت ماه گذشته و پس از آغاز حملات هوایی گروه ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، دست‌کم پنج هزار و ۶۰۰ نفر در درگیری‌های یمن کشته شدند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، با تشدید محاصره یمن توسط ائتلاف کشورهای عرب، اوضاع انسانی در این فقیر‌ترین کشور شبه‌جزیره عربستان هر روز وخیم‌تر می‌شود.

درگیری‌ها در یمن در حالی ادامه دارد که هیچ خبری از اجرایی شدن قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد به گوش نمی‌رسد.

طبق این قطعنامه که در ماه آوریل سال جاری به تصویب رسید، نیروهای حوثی باید تسلیحات خود را به دولت مستعفی یمن تحویل داده و به مذاکرات صلح بپیوندند.

بسیاری از تحلیلگران، قطعنامه ۲۲۱۶ را به دلیل محکوم نکردن حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان به یمن و سکوت در این مورد «ناعادلانه» توصیف می‌کنند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.