ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پارلمان کاتالونیا به استقلال رأی داد

بر اساس قطعنامه‌ای که پارلمان کاتالونیا در بارسلونا به تصویب رساند این منطقه خودمختار اسپانیا می‌خواهد حداکثر تا سال ۲۰۱۷ مستقل شود.

بر اساس قطعنامه‌ای که پارلمان کاتالونیا در بارسلونا به تصویب رساند این منطقه خودمختار اسپانیا می‌خواهد حداکثر تا سال ۲۰۱۷ مستقل شود.

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، ۷۲ نماینده از ۱۳۵ نماینده پارلمان کاتالونیا روز ۹ نوامبر / ۱۸ آبان با این قطعنامه موافقت کردند.

این قطعنامه به‌عنوان نقشه راه برای فرایند ۱۸ ماهه جدایی از اسپانیا در نظر گرفته شده است.

قطعنامه همچنین پارلمان منطقه‌ای را فراخوانده تا در مدت ۳۰ روز کارپایه‌های سازمان امنیت اجتماعی و مدیریت مالی خود را ارائه دهد.

ماریانو راخوی، نخست‌وزیر اسپانیا بلافاصله پس از تصویب قطعنامه پارلمان در بارسلونا گفت در یک اقدام فوری تصمیم کاتالان‌ها را در دادگاه قانون اساسی به چالش خواهد کشید.

راخوی که کابینه خود را به نشست فوق‌العاده در روز چهارشنبه فراخوانده است، گفت: «کاتالونیا جدا نخواهد شد [...] دولت من اجازه نخواهد داد که این روند به پیش رود.»

چنان‌چه همانطور که انتظار می‌رود، دادگاه قانون اساسی اسپانیا تصمیم نمایندگان پارلمان کاتالونیا را بی‌اعتبار اعلام کند این تصمیم تا زمانی که قضات استدلال‌های دو طرف را گوش دهند و سپس تصمیم‌گیری کنند، به اجرا در نخواهد آمد.

انتخابات سراسری پارلمان اسپانیا قرار است در تاریخ ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) برگزار شود و در حال حاضر «مسأله کاتالونیا» حضور پررنگی در مبارزات انتخاباتی دارد.

در روز ۲۷ سپتامبر / ۵ مهر سال جاری، جدایی‌طلبان کاتالونیا در انتخابات منطقه‌ای اکثریت مطلق پارلمان این منطقه را به ‌دست آوردند.

بر اساس نتایج رسمی انتخابات منطقه‌ای، ائتلافِ «با هم برای آری» (آری به استقلال)، متشکل از احزاب جدایی‌طلب کاتالونیا، ۶۲ کرسی به‌دست آورد و حزب چپ‌گرا و جدایی‌طلب «نامزدهای وحدت مردمی» (CUP) نیز ۱۰ کرسی را کسب کردند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.