Share

پلیس ترکیه می‌گوید در شهر ساحلی آنتالیا فردی را در ارتباط با حملات جمعه ۱۳ نوامبر به شش نقطه پاریس دستگیر کرده است.

PARIS

خبرگزاری رویترز، شنبه ۲۱ نوامبر/ ۳۰ آبان به نقل از خبرگزاری دوغان ترکیه گزارش داد، فرد مظنون به شرکت در حملات پاریس که در جنوب ترکیه دستگیر شده است، یک جوان بلژیکی مراکشی تبار است.

فرد مظنونی که بازداشت شده است احمد دهمانی نام دارد. دهمانی ۲۶ ساله، از ۱۶ نوامبر در یک هتل پنج ستاره در شهر ساحلی آنتالیا به سر می‌بُرد.

مقامات ترکیه با تأیید این خبر، گفتند که دو مرد دیگر نیز در این رابطه دست‌گیر شده‌اند.

دو مظنون دیگر بازداشت شده، شهروندان سوریه هستند و در اتوبانی در نزدیکی محل اقامت دهمانی پنهان شده بودند. در این گزارش آمده است که احمد طاهر ۲۹ ساله و محمد وردی ۲۳ ساله، از سوی داعش به ترکیه آمده بودند تا از امنیت مسیر خروج دهمانی از ترکیه به سوریه اطمینان حاصل کنند.

پلیس ضد ترور ترکیه می‌گوید که دهمانی را از زمانی که وارد فرودگاه آنتالیا شد تحت نظر گرفته بودند.

در پی حملات جمعه گذشته به پاریس، جستجو برای یافتن مظنونانی که در این عملیات دست داشتند ادامه دارد.

نیروهای امنیتی بلژیک نیز طی هفته گذشته در شهرهای مختلف این کشور و به ویژه پایتخت آن عملیات گسترده تجسس انجام دادند. مقامات بلژیک می‌گویند شبکه‌ای از اعضای داعش در بلژیک در برنامه‌ریزی حملات پاریس نقش داشتند و احتمال می‌رود در حال طرح‌ریزی حمله جدیدی باشند.

گفته می‌شود، صلاح عبدالسلام، تبعه فرانسه و یکی از افراد مظنون به شرکت در حملات پاریس که در بروکسل زندگی می‌کرد، هفته گذشته به این شهر بازگشته است.

طی هفته گذشته ترکیه گروهی از اتباع مراکش را به ظن ارتباط داشتن با داعش در قرنطینه فرودگاه استانبول نگه داشت و توسط پلیس مرزی مورد بازجویی قرار داد.

Share