ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اوباما: حملات روسیه داعش را تقویت کرد

رئیس جمهوری آمریکا حملات روسیه در سوریه را در راستای کمک به تلاش‌ها برای نابودی داعش «بی‌اثر» خواند و گفت این حملات «حتی به نوعی داعش را تقویت کرده است.»

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده گفت روسیه باید برای رویارویی با گروه دولت اسلامی «تصمیمی استراتژیک اتخاذ کند».

به گزارش آسوشیتدپرس، اوباما یکشنبه ۲۲ نوامبر/ اول آذر در کنفرانس خبری مراسم پایانی نشست آ سه آن در کوالالامپور، پایتخت مالزی از عملیات نظامی روسیه در سوریه انتقاد کرد و گفت: «روسیه باید روی داعش تمرکز کند، نه نیروهای میانه‌روی اپوزسیون که برای براندازی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تلاش می‌کنند».

رئیس جمهوری آمریکا حملات روسیه در سوریه را در راستای کمک به تلاش‌ها برای نابودی داعش «بی‌اثر» خواند و گفت این حملات «حتی به نوعی داعش را تقویت کرده است».

ایالات متحده بارها روسیه را به دلیل هدف گرفتن مواضع اپوزسیون روسیه و ارتش آزاد سوریه مورد انتقاد قرار داده است.

از آغاز حملات روسیه به سوریه، مناطقی که در کنترل داعش هستند تنها سه بار مورد هدف جنگنده‌های روسی قرار گرفته‌اند.

اوباما در ادامه افزود که طی نشست‌های اخیر به ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفته است که او باید کسانی را مورد هدف قرار دهد که «شهروندان روسی را کشته‌اند».

یک هواپیمای مسافربری روسی شنبه ۳۱ اکتبر/ ۹ آبان در صحرای سینای مصر سقوط کرد. در این رویداد همه ۲۲۴ سرنشین و خدمه هواپیما کشته شدند. گروه دولت اسلامی(داعش) مسئولیت سقوط این هواپیما را برعهده گرفته است.

رئیس جمهوری آمریکا به این نکته اشاره کرد که روسیه به طور رسمی به طرح «کنارگذاشتن اسد از قدرت» نپیوسته بلکه فقط با «پروسه انتقال سیاسی» موافقت کرده است.

ماندن یا کنار رفتن اسد مورد اختلاف بین روسیه و آمریکاست. پوتین می‌گوید درباره آینده اسد مردم سوریه تصمیم می‌گیرند اما اوباما با ماندن بشار اسد در قدرت مخالف است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • احمد

    اسد میخواد رئیس جمھور باشد در عوض کشور و ملت نابود شدن،مخالفین ھم میخواھند،دمکراسی را با از بین بردن اسد بہ کشور غالب کنند،بہ جان ملت افتادن و در نابودی کشور ھم شریک جرم،کسی بارش میشہ اینھا بتونند روزی با ھم دیگہ در صلح زندگی کنند؟