ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وکیل جیسون رضائیان: از حکم موکلم خبر ندارم

غلامحسین محسنی اژه‌ای، در مورد حکم رضائیان گفت «احتمالاً محکومیت به حبس است اما حکم قطعی نیست.»

لیلا احسن، وکیل جیسون رضائیان، روزنامه‌نگار ایرانی- آمریکایی بازداشت شده درباره خبری که سخنگوی قوه قضائیه درباره صادر شدن حکم موکلش داد، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس یکشنبه اول آذر نوشت وکیل رضائیان به این خبرگزاری گفته است که حکم موکلش به او ابلاغ نشده است «چه رسد به جزئیات حکم».

احسن گفت حکم رضائیان باید سه ماه پیش ابلاغ می‌شد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری یکشنبه اول آذر به خبرنگاران گفت که حکم جیسون رضائیان صادر شده «اما هنوز رسماً ابلاغ نشده است». او در مورد حکم گفت «احتمالاً محکومیت به حبس است اما حکم قطعی نیست».

وکیل رضائیان ۱۸ آبان نیز به خبرگزاری تسنیم گفته بود که از مفاد حکم رضائیان بی‌خبر است و درباره اخباری که واشنگتن پست درباره رضائیان منتشر کرده بود گفت: «آن‌ها فرضیات خود را مطرح می‌کنند و این هیچ ارتباطی به من ندارد».

جیسون رضائیان، خبرنگار ایرانی‌تبار آمریکایی واشنگتن پست، ۳۱ تیر ۹۳ در تهران به اتهام «جاسوسی» همراه با همسرش دستگیر شد. همسر وی با قرار وثیقه آزاد شد.

رضائیان طی چهار جلسه در پنجم و ۱۸ خرداد، ۲۲ تیر و ۱۹ مرداد ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به طور غیرعلنی محاکمه شد. او به «جاسوسی از طریق جمع‌آوری تصمیمات کشور درباره مسائل سیاست داخلی و خارجی و همکاری با دول متخاصم» متهم شده است.

مقامات آمریکایی، سازمان‌های حقوق بشری و واشنگتن پست بارها خواهان آزادی رضائیان شده‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.