ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۲۵ هزار کودک در تهران از تحصیل باز مانده‌اند

اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از وجود ۲۵ هزار کودک در این شهر خبر داد که از تحصیل بازمانده‌اند.

اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از وجود ۲۵ هزار کودک در این شهر خبر داد که از تحصیل بازمانده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، امروز سه‌شنبه سوم آذر به خبرگزاری فارس گفته است که این تعداد، کودکان و نوجوانانی هستند که در سن دانش‌آموزی‌اند اما به جای تحصیل، مشغول کارند.

به گفته اسفندیار چهاربند، این کودکان به‌طور عمده در مناطق «جرم‌خیز» و «آسیب‌پذیر» جمع می‌شوند و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید به مدرسه بازگردانده شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران کاهش سن اعتیاد به ۱۴ سالگی را تأیید کرده اما در عین حال گفته است نوجوانانی که در این سن معتاد می‌شوند، «در جمعیتی هستند که ترک تحصیل کرده یا به مدرسه نیامده‌اند.»

بر اساس آماری که علی زرافشان، معاون وزیر آموزش و پرورش ایران مهرماه امسال اعلام کرد، ۳۵ هزار نفر در دوره دبستان و ۱۸۰ هزار نفر در دوره متوسطه اول از تحصیل بازمانده‌اند.

به گفته او، در دوره دوم متوسطه نیز ۱۸ درصد دانش‌آموزان به مدرسه نمی‌روند. جمعیت دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه در ایران بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که ۱۸ درصد آن ۵۷۶ هزار دانش‌آموز می‌شود.

در مجموع دوره‌های تحصیلی از دبستان تا پایان دوره متوسطه در ایران نزدیک به ۸۰۰ هزار دانش‌آموز از تحصیل باز مانده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهروند درجه سه

    آقا تا می توانید جمهیت را زیاد کنید. ولی امر مسلمین بیکار که نیست سیاستگذاری میکند! خودشان فرمودند جمعیت را تا 200 میلیون نفر افزایش بدهید بیش از این را هم فرمودند در اختیار خودتان! خواستید افزایش بدهید یا ندهید ! یعنی ایشان انقدر دمکرات هستند که بیش از 200 میلیون نفر را در اختیار خودتان گذاشتند! ایشان بصیرت دارند ، مثل من و شما که نیستند ! مدرسه نرفتند ، که نرفتند! بروند که علوم انسانی بخوانند نسبت به اسلام عزیز شک کنند؟! این همه سردار سپاه و تحلیلگر صدا و سیما و مدیران ارشد نظام مقدس مگر درس خواندند؟ ماشاله همه هم دکتر شدند ! از برکت این نظام مقدس ! بفرمایش یکی از آیت اله ها که گویا رایزن بین المللی هم هستند ( خودم در تلویزیون دیدم) ، همانکه میان 100 تا 111 یک عدد نمیتوانست بگوید را عرض می کنم ! بفرمایش ایشان بیایید همین امشب بنیت پنج تن ... ! نه بنیت 14 معصوم کلید افزایش جمعیت را بزنید. اگر کلیدتان کار نکرد دیگر تقصیر خودتان است ! ایشان که تقصیر ندارد! بصیرت داشته بشید !