ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

عملیات انتحاری در مصر چند کشته بر جای گذاشت

در شمال شبه‌جزیره سینا تروریست‌ها به یک هتل حمله کرده و دست به عملیات انتحاری زدند. در این حمله چهار نفر کشته شدند.

در شمال شبه‌جزیره سینا تروریست‌ها به یک هتل حمله کرده و دست به عملیات انتحاری زدند. در این حمله چهار نفر کشته شدند.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، بامداد امروز، سه‌شنبه ۲۴ نوامبر / ۳ آذر تروریست‌ها به هتل «سوئیس این» در شهر عریش، در شمال شبه‌جزیره سینا حمله کردند.

وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد یکی از تروریست‌ها قصد داشت با خودروی خود وارد محوطه هتل شود و همین‌که با ممانعت پلیس مواجه شد خودرو را منفجر کرد.

در این بیانیه آمده است: «در ادامه، پلیس و یک تروریست دیگر که می‌خواست وارد ساختمان هتل شود، به سوی هم تیراندازی کردند و تروریست مذکور کمربند انفجاری خود را منفجر کرد.»

وزارت کشور مصر گفته است که در این حملات دو تروریست، دو مأمور پلیس، یک قاضی و یک غیرنظامی کشته شدند.

از سوی دیگر ارتش مصر گفته است تعداد تروریست‌ها سه نفر بود و نفر سوم موفق شد وارد اتاقی شده و یک قاضی را بکشد. به‌گفته ارتش هر سه مهاجم کشته شده‌اند.

در این هتل یک هیأت نمایندگی از قضات برای نظارت بر انتخابات پارلمانی به‌سر می‌بردند. وزارت کشور مصر می‌گوید در این حمله همچنین هشت پلیس، دو قاضی و دو غیرنظامی زخمی شده‌اند اما ارتش می‌گوید در میان زخمی‌شدگان چند سرباز نیز دیده می‌شوند.

این حمله تروریستی فردای نخستین دور از انتخابات پارلمانی در نیمی از استان‌های مصر، انجام شده است. انتخابات مصر فرایندی نزدیک به دو ماه برای انتخاب ۵۹۶ نماینده پارلمان است.

در شبه‌جزیره سینا نیروهای مسلح اسلامگرا و شاخه مصری گروه «دولت اسلامی» (داعش) حضور فعال دارند. از سال ۲۰۱۳ که ارتش مصر محمد مرسی، رئیس جمهوری برگزیده از طریق انتخابات آزاد را برکنار و سپس زندانی کرد، حملات گروه‌های تندرو در این منطقه افزایش یافته است.

بیشترین عملیات نظامی در سینا را شاخه مصری داعش انجام می‌دهد. این گروه در روز ۳۱ اکتبر یک هواپیمای مسافربری روسیه را در آسمان شبه‌جزیره سینا با بمب‌گذاری منفجر کرد و همه ۲۲۴ سرنشین آن را کشت. هواپیما روسی که از شرم‌الشیخ عازم سن پترزبورگ بود ۲۴ دقیقه پس از پرواز منفجر شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.