ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتراض به دستگیری روزنامه‌نگاران در ترکیه

روز جمعه ۲۷ نوامبر از طرف تعداد از روزنامه‌نگاران و اعضای سازمان‌های سیاسی و سوسیالیست ترکیه تظاهراتی علیه دستگیری دو روزنامه‌نگار مطرح در این کشور برگزار شد.

روز جمعه ۲۷ نوامبر/ ۶ آذر، از طرف تعدادی از روزنامه‌نگاران و اعضای سازمان‌های سیاسی و سوسیالیست ترکیه تظاهراتی علیه دستگیری دو روزنامه‌نگار مطرح در این کشور برگزار شد. معترضین که به‌منظور حمایت از جان دوندار و اردم گول در مرکز شهر آنکارا جمع شده بودند، خواستار آزادی بدون قید و شرط این دو روزنامه‌نگار روزنامه‌ «جمهوریت» و ۲۵ روزنامه‌نگار دیگر شدند.

معترضین که قصد داشتند از مرکز شهر به سمت مرکز این روزنامه در آنکارا حرکت کنند، با دخالت نیروهای پلیس روبه‌رو شدند و پس از پرتاب گاز اشک‌آور به سمت آن‌ها و درگیری با نیروهای پلیس، به سمت دفتر مرکزی روزنامه جمهوریت حرکت کردند.

جان دوندار و اردم گول که با چاپ تصاویری در روزنامه جمهوریت به اثبات ارسال کمک‌های نظامی حزب عدالت و توسعه برای داعش پرداخته بودند، روز پنج‌شنبه از طرف دادگاه عالی ترکیه به جرم «کمک به تروریسم و جاسوسی برای نیروهای بیگانه» به زندان «سیلیوری» فرستاده شدند. روزنامه‌نگاران در ترکیه در حالی با مشکل دستگیری و سانسور روبه‌رو هستند که سلطه حاکمیت بر رسانه‌های عمومی همواره در کشور ترکیه مسئله‌ای مهم تلقی شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.