ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

معاون وزیر آموزش و پرورش: ازدواج زودهنگام مانع از ادامه تحصیل دختران

زرافشان در ادامه گفت که در سال اول کسانی که از راهنمایی به پایه اول متوسطه نیامده‌اند، که حدود ۴۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر هستند، تعداد دختران بیشتر است.

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت ازدواج‌های زودهنگام در برخی استان‌ها مانع از ادامه تحصیل دانش‌آموزان دختر می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یکشنبه هشتم آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا، از ترک تحصیل ۱۸۰ هزار دانش‌آموز در مقطع متوسطه در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ خبر داد و گفت: «علت عمدتاً به مسائل فرهنگی خاص برخی از استان‌ها و مناطق کشور برمی‌گردد».

وزارت آموزش و پرورش در بهار سال جاری اعلام کرده بود که ترک تحصیل دختران در مناطق عشایری، روستایی و دور افتاده بیشتر است.

زرافشان در ادامه گفت: «در سال اول کسانی که از راهنمایی به پایه اول متوسطه نیامده‌اند، که حدود ۴۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر هستند، تعداد دختران بیشتر است».

او این آمار را در پایه دوم و سوم متوسطه معکوس خواند و گفت: «از نظر فارغ التحصیلی دختران آمارشان بیشتر است. البته از جهت نمره دختران شرایط بهتری نسبت به پسران دارند».

معاون وزیر آموزش و پرورش با مقایسه وضعیت آموزشی دختران در ایران با کشورهای همسایه گفت: «هم اکنون امکانات آموزشی و دسترسی دختران به آموزش به نسبت بهتر شده است».

علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش نیز فروردین ۹۴ گفت که «افزایش جمعیت تحت پوشش دانش آموزان دختر در مدارس»، «توسعه مقطع متوسطه اول و دوم برای دختران»، «توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و رشته‌های مختلف در مقطع متوسطه نظری و توزیع نامتوازن رشته‌ها در دوره متوسطه دوم» اولویت‌هایی است که در برنامه‌های توسعه آموزش و پرورش برای دختران پیگیری می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.