ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

توافق سه‌ میلیارد یورویی ترکیه و اروپا بر سر پناهجویان

ترکیه سه میلیارد یورو از اتحادیه اروپا خواهد گرفت تا موج ورود پناهجویان به این قاره را کاهش دهد و سواحل خود را در برابر اقدامات قاچاقچی‌ها مصون‌تر سازد.

ترکیه سه میلیارد یورو از اتحادیه اروپا خواهد گرفت تا موج ورود پناهجویان سوری به اروپا را کاهش دهد و سواحل خود را نیز در برابر اقدامات قاچاقچی‌ها مصون‌تر سازد. به ازای این تلاش‌ها، مذاکرات مربوط به عضویت ترکیه در اروپا به جریان می‌افتد.

آنگلا مرکل، صدراعظم ‌آلمان - احمد داود اوغلو نخست‌وزیر ترکیه

روز یکشنبه ۲۹ نوامبر، نشست ویژه اتحادیه اروپا با پرداخت سه میلیارد یورو کمک مالی به ترکیه موافقت کرد. آن گونه که دونالد توسک، رئیس شورای اروپا در بروکسل اعلام کرد، این پول باید برای ساماندهی پناهجویان سوری در ترکیه خرج شود.

ترکیه و اتحادیه اروپا توافق کرده‌‌اند که طرح‌های مشترکی را برای جلوگیری از سیل پناهجویان در مسیر اروپا به اجرا در آورند. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که بدون همکاری مشترک اروپا و ترکیه، بحران پناهندگی راه حلی نخواهد یافت.

احمد داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه پس از پایان اجلاس ویژه اروپا گفت: «این روزی تاریخی و ملاقاتی تاریخی بود.»

پیش‌نویس طرح کمک مالی سه میلیارد یورویی به آنکارا، در سفر صدراعظم آلمان به ترکیه در ۱۸ اکتبر ۲۰۱۵ مورد بحث قرار گرفته بود. دولت ترکیه با این طرح باید شرایط زیستی دو میلیون پناهجوی سوری را بهبود بخشد و از جمله امکان اقامت قانونی، بیمه درمانی و  حق شهروندی آنها را فراهم سازد. ترکیه در اجلاس ویژه اتحادیه اروپا تعهد کرد که بر سواحل خود برای پیشگیری از تحرکات قاچاقچیان انسان، نظارت بیشتری اعمال کند.

اتحادیه اروپا نیز به ازای فراهم شدن چنین شرایطی، تعهد می‌دهد که فرایند صدور ویزا برای شهروندان ترکیه را آسان‌تر کند و روند پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا را سرعت بخشد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    دولت ترکیه متاسفانه بزرگترین اشتباه تاریخ ترکیه را مرتکب شد که با پول بتواند مشکل پناهنده گان بیش از دو میلیون سوریه نشین را حل کند. ترکیه نباید قربانی مجرم های اصلی که اسلحه سازان و اسلحه فروشان غربی و روسی باشند بشود. مشکلات قومی و نژادی که در آینده نزدیک باغث از هم پاشیدن صلح و آزادی در ترکیه خواهد شد قابل حل با پول نخواهد بودو ترکیه بابت نا امنی های کشوری هرگز به عضو مشرک اروپا در نخواهد آمد.