ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

باز کردن بخیه‌های صورت یک کودک به دلیل بی‌پولی

در بیمارستانی دولتی در خمینی‌شهر اصفهان، در حالی که صورت پسربچه‌ای را بخیه زده بودند، به‌دلیل ناتوانایی مالی خانواده کودک، بخیه‌ها را باز کرده و او را به حال خود رها کرده‌اند.

در یک بیمارستان دولتی واقع در خمینی‌شهر اصفهان، در حالی که صورت پسربچه‌ای را بخیه زده بودند به‌دلیل عدم توانایی مالی خانواده کودک، بخیه‌ها را باز کرده و او را به حال خود رها کردند.

به‌گزارش سایت «تابناک»، حمیدرضا طلوعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ آذر گفت: «کودک چهارساله هفته گذشته به دلیل پارگی ناحیه چانه به اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی در خمینی‌شهر مراجعه و کادر حاضر، سرپایی چانه مصدوم را بخیه می‌کنند. در ادامه وقتی می‌بینند مادر بیمار توانایی پرداخت هزینه ۱۵۰ هزار تومانی درمان را برای ترخیص ندارد، با دستور مسئول کادر پزشکی، پرستار بخیه‌های پسر چهار ساله را کشیده و بیمار با خونریزی و پارگی چانه از بیمارستان خارج می‌شود.»

حمیدرضا طلوعی در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفته است این ماجرا جمعه هفته گذشته، ششم آذر رخ داده و نام کودک، صدرا زاهدپور است.

طلوعی با بیان این‌که تا کنون خانواده این کودک شکایتی به مراجع قضایی نکرده‌اند از پی‌گیری ماجرا توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد. بیمارستان اشرفی اصفهانی زیر پوشش این دانشگاه قرار دارد.

به‌گفته او پزشک و پرستار دخیل در این اتفاق با حکم رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعلیق شده و به دادگاه رسیدگی به تخلف‌های درمانی و پزشکی معرفی شده‌اند.

در همین حال حسن هاشمی، وزیر بهداشت نیز گفته است که این خبر را در شبکه‌های مجازی شنیده و تیمی را مأمور کرده که به اصفهان بروند و در این مورد تحقیق کنند.

این رویداد در حالی رخ داده است که در بیمارستان‌های دولتی ایران قاعدتاً در چنین مواردی نباید پولی از بیماران گرفته شود.

وضعیت نامناسب بیمارستان‌های دولتی و کمبود تجهیزات پزشکی در ایران، به‌ویژه پس از موج گسترده تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور، به یکی از مسائل وزارت بهداشت تبدیل شده است.

در سال‌های پایانی دولت پیشین در ایران افزایش هزینه‌های بیمارستان‌های دولتی در تأمین تجهیزات پزشکی و اقلام آزمایشگاهی، موجب شد تا هزینه‌های مراکز درمانی دولتی سه - چهار برابر و حتی بیشتر شود.

دولت یازدهم از روز ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال گذشته طرحی با عنوان «تحول نظام سلامت» را راه‌اندازی کرد که مهم‌ترین اهداف اجرای آن «کاهش پرداخت‌های مردمی به بیمارستان‌ها» و «بهبود وضعیت خدمات درمانی» بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • MEHR

  شما یان کو تا درکی توانید از طاعون خمینی بدست آرید.ایران و ملت آن سالهاست که مرده اند و جسد هایشان هم فاسد وتمام شده است. برکدامین جسد می گریید ..............

 • علی

  لیبرالیسم برای همه انواع تبعیض گلوی خودش را پاره می کند مگر تبعیض بر اساس فقر. آدم فقیر هر بلایی سرش آمد حقش است. می خواست فقیر نباشد.

 • بهنام

  <<دور.دورشکمو دستاراست <<<  هرچه بینواتر سربه  زیرترر  چون ناله ناله هم  نممیکند

 • ایرانی

  آقایون و خانومهای پزشک که برای محکوم مردن سریال طنز "در حاشیه" طومار امضا می کردند، آیا حاضرند در محکومیت رفتار غیر انسانی و تهوع آور همکارشون هم یک بیانیه خشک و خالی بدهند؟ یا این داستان از آنچنان اهمیتی برای اعتراض برخوردار نیست؟؟؟

 • roozbeh

  پولهای مملکت کجا میره وقتی حتی بیماران اورژانس رو هم درمان نمیکنند.  چه پرسنل درمانی قصی القلبی و بی وجدانی و مدیران بی لیاقتی.....

 • پورشاسب

  یعنی وزیر بهداشت یه مملکت اونقدر از وضع کشورش بی خبر هست که برای دونستن اوضاع واحوال مملکتش توشبکه های مجازی دنبال خبر میگرده ببینه تو مملکت چه خبره با خودش میگه امروز سر بزنیم به فیسبوک ببینم چه اتفاقی افتاده تو کشور.

 • میترا

  امکان ندارد این افسانه درست باشد. اصلا به عقل جور در نمی اید

 • neda

  با وجود ثروت‌های هنگفت کشور، اما جامعه ایرانی از افول سطح معیشتی و گسترش فقر رنج می‌برد. این مساله علاوه می‌شود بر کسانی که برای فرار از وضعیت بد معیشتی و رنج‌هایشان که در اثر بی کاری یا به دست نیاوردن درآمد کافی به وجود آمده، به مواد مخدر روی آورده‌اند؛ به ویژه این‌که این مواد با قیمت‌های بسیاری ارزان در دسترس است. به دلیل این مشکلات دشوار اقتصادی، برخی خانواده‌های ایرانی به رها کردن گران‌بهاترن دارایی خود و جگوگوشه‌های خود روی می‌آورند تا به دست آوردن مقادیری پول، یا نیازهای دیگر اعضای خانواده را بر طرف کنند یا بتوانند زهر «مواد مخدر» را که یکی از والدین یا هردوی آن‌ها به آن معتداد شده‌اند، تامین کنند. پدیده دیگری در شهرهای بزرگ دیده می شود که با همین موضوع در ارتباط است؛ کودکان ناگهان ناپدید می‌شوند!. آمار نشان می‌دهد که در تهران روزانه به طور متوسط دو کودک ناپدید می‌شوند. هرکس گزارش‌های منتشره درباره خرید و فروش کودکان را در ایران هر از چند گاهی بخواند، از وضعیتی بد مالی که شهروندان ایرانی در شهرهای بزرگ، روستاها و استان‌ها به آن رسیده‌اند، شگفت زده می‌شود!

 • كشكساب

  بادرود برهمه ايرانيان ، جوانِ ايراني بدليل بي پولي در كشور استراليا ( كه چهل سال پيش ) براي ورود به كشورش التماس ميكرد ، لبهايش را ( بخيه كرد ) . پاينده ايران سربلند ايراني

 • شادی امین

  تیتر غلط است... بخیه کردند و با توجه به ناتوانی پدر و مادرش از پرداخت، بخیه را با قساوت تمتام باز کردند. شکنجه بچه چهار ساله به جرم فقر... پزشک و پرستاری غیر انسان و کثیف، سیستم درمانی طبقاتی و فاسد.