ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روسیه بالگردهای جنگی خود را در نزدیکی ترکیه مستقر کرد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور بالگردهای جنگی و باربری خود را در ارمنستان مستقر کرده است. با این اقدام روسیه پایگاه نظامی خود در نزدیکی ایروان، پایتخت ارمنستان را تقویت کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور بالگردهای جنگی و باربری خود را در ارمنستان مستقر کرده است. با این اقدام روسیه پایگاه نظامی خود در نزدیکی ایروان، پایتخت ارمنستان را تقویت کرد.

بزرگ‌ کنید
بالگرد نوع «ام‌آی ـ ۸» روسیه در یک مانور نظامی

به‌گزارش خبرگزاری ریا نووستی روسیه، در حال حاضر در این پایگاه هفت بالگرد از نوع «ام‌آی ـ ۲۴» و «ام‌آی ـ ۸» آماده‌اند و بالگردهای دیگر نیز به آن‌ها افزوده خواهند شد. برخی رسانه‌های دولتی روسیه نیز این خبرها را تأیید کرده‌اند.

بدین ترتیب مسکو خود را نزدیکی ترکیه تجهیز می‌کند.

پایگاه نظامی روسیه در نزدیکی ایروان، در سال ۱۹۹۵ ساخته شد و از سال ۱۹۹۸ جنگنده های «میگ ۲۹» روسیه در آن مستقر شدند. مسکو یک پایگاه نظامی دیگر در شهر گیومری ارمنستان دارد. گیومری دومین شهر بزرگ ارمنستان است و در نزدیکی مرز ترکیه قرار دارد.

روابط مسکو و آنکارا از زمان سرنگون کردن جنگنده سوخو روسیه توسط ترکیه و کشته شدن یک خلبان این هواپیما، تیره شده است. از آن زمان رهبران دو کشور بارها یکدیگر را متهم به همکاری با گروه «دولت اسلامی» (داعش) کرده‌اند.

در یکی از آخرین تنش‌ها بین دو کشور، صبح روز یکشنبه یک ناو جنگی روسیه به نام «تزار کونیکف» در حرکت به سمت دریای مدیترانه از تنگه بسفر عبور کرد. رسانه‌های ترکیه تصاویری به هنگام عبور این ناو منتشر کردند که در آن‌ها یک نظامی روسی با یک سلاح ضدهوایی آماده شلیک مشاهده می‌شد. ترکیه این اقدام روسیه را بسیار تحریک‌آمیز خواند و آندری کارلوف، سفیر روسیه در آنکارا را به وزارت خارجه احضار کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.