ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احمد خاتمی: اسامی افراد واجد شرایط رهبری فقط به رهبر داده می‌شود

احمد خاتمی می‌گوید کمیته‌ تحقیق مجلس خبرگان کار بررسی افراد واجد شرایط رهبری را انجام داده و چون این مسأله باید پنهان بماند تنها علی خامنه‌ای می‌تواند اسامی آن‌ها را ببیند.

احمد خاتمی، عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان اعلام کرد که کمیته تحقیق این مجلس درباره افراد واجد شرایط رهبری در جمهوری اسلامی بررسی کرده و کار خود را به انجام رسانده است.

احمد خاتمی در هنگام ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، احمد خاتمی امروز پنج‌شنبه ۲۶ آذرماه، پس از ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان درباره تشکیل کمیته تحقیق این مجلس برای انتخاب رهبر بعدی جمهوری اسلامی، گفت: «این مسأله چیز تازه‌ای نیست.»

احمد خاتمی گفت گروهی از نمایندگان مجلس خبرگان از کمیسیون اصل ۱۰۹ و ۱۱۱ انتخاب شدند تا نه برای تعیین رهبر آینده، بلکه برای «تحقیق و بررسی کسانی که در مظان رهبری هستند»، فعالیت کند.

به‌گفته خاتمی این کمیته «با رعایت مسأله رازداری» کار خود را انجام داده است و اسامیِ مشخص‌شده، اگر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بخواهد فقط در اختیار او قرار خواهد گرفت و «نه دیگران».

آیت‌الله خامنه‌ای ۷۶ سال سن دارد و در روز ۱۷ شهریور سال گذشته در یکی از بیمارستان‌های دولتی تهران تحت عمل جراحی پروستات قرار گرفت. رسانه‌های ایران این عمل جراحی را موفقیت‌آمیز خواندند، اما رسانه‌های غربی گفتند که رهبر جمهوری اسلامی مبتلا به سرطان پروستات است.

خامنه‌ای با این‌که پس از عمل جراحی پروستات، بارها در مجامع عمومی سخنرانی کرده اما کهولت سن و سابقه بیماری‌اش موضوع جانشینی او را جدی‌ کرده است.

روز یکشنبه ۲۲ آذرماه اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد که مجلس خبرگان در حال بررسی افراد واجد شرایط رهبری است. او گفت: «هر وقتی که بنا شد رهبری عوض شود یا نباشد و کس دیگری بیاید، [کمیته تحقیق مجلس خبرگان] دوباره باید کار عمده‌ای انجام دهند. البته دارند آماده می‌شوند و مطالعه می‌کنند و گروهی را گذاشتند که دارند افراد را بررسی می‌کنند تا آن‌هایی را که صلاحیت دارند که اگر بعداً حوادثی پیش آمد، بتوانند برای رأی‌گیری مطرح کنند. کار خبرگان عمدتاً همین است.»

علی خامنه‌ای پس از مرگ آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران در سال ۱۳۶۸ به‌عنوان دومین ولی فقیه به رهبری جمهوری اسلامی رسید و از آن هنگام تاکنون بر این مسند است.

در زمان جانشینی علی خامنه‌ای کمیته تحقیق مجلس خبرگان در این امر دخالتی نداشت و او با حمایت اکبر هاشمی رفسنجانی توانست بیش از ۷۲ درصد آرای نمایندگان مجلس خبرگان را به‌دست آورد.

پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان همزمان با انتخابات مجلس در روز هفتم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد. اهمیت این دور از انتخابات خبرگان به دلیل تأثیر و نقش احتمالی آن در تعیین رهبر بعدی جمهوری اسلامی است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • روزبه

  ببینیم ایندفعه بعد تیراسانوس ایکس کدوم دایناسور رو جانشینش میکنید.

 • یک دیرین شناس

  دایناسوری می رود و دایناسوری خونخوارترار از راه می رسد تا سایه فقر، خرافه، استبداد و ترس همچنان بر سر ما تداوم داشته باشه. آینده در کشور ملا و اوباش زده ما فقط تکرار گذشته است. از توهم اتوپیا شروع کردیم از واقعیت دوزخ سر برآوردیم.

 • میترا

  در پیش گویی های شاه نعمت الله ولی (علیه الرحمه) آمده: پس از هلاک آسید علی دژم (معروف به گدا) به دست خرچنگ درون، ایرانشهر در آشوب شود و از هر گوشه دجالی سربلند کند و مردم عاصی و روانپریش به گرد خود هم آورد. بدینسان ایران ایرانستان شود و زاپاتای موعود نداند که در کجا سر برآرد و شمشیر بازی آغاز کند. از اینرو به همراه عیسای مسیح و هوگو چاوز معاود به چاه جمکران پناه برد تا هزار سال نوری.

 • hasani

  جمع کنید بساطتان و برگردید به کارتان مثل روضه  و فاتحه خوانی