ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتخابات سراسری اسپانیا پایان یافت

آخرین نظرسنجی‌های پیش از انتخابات حاکی از آن است که حزب مردم بار دیگر اکثریت آراء را به خود اختصاص خواهد داد.

مردم اسپانیا یکشنبه ۲۰ دسامبر/ ۲۹ آذر برای شرکت در انتخابات سراسری این کشور به پای صندوق‌های رأی رفتند.

۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند اسپانیایی برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت کشور اسپانیا در ساعت سه عصر یکشنبه، پیش از پایان موعد قانونی اخذ رأی، اعلام کرد که مشارکت مردمی نسبت به انتخابات سراسری سال ۲۰۱۱ این کشور کمتر بوده است.

پس از شمارش آراء نمایندگان ۳۵۰ کرسی  مشخص خواهند شد. این کرسی‌ها شامل کرسی‌های مجلس سفلی و سنای این کشور می‌شود.

پس از نزدیک به سه دهه، اسپانیا شاهد رقابت بین بیش از دو حزب است. طی سه دهه گذشته، رقابت تنها بین «حزب مردم» که وابسته به ماریانو روخای، نخست وزیر اسپانیا است و «حزب سوسیالیست» که اپوزیسیون حزب حاکم است در جریان بود.

در انتخابات این دوره احزاب دیگری مانند حزب راست‌گرای‌ میانه «شهروندان» و حزب چپ‌گرای «پودموس» نیز نمایندگان خود را معرفی کرده‌اند.

آخرین نظرسنجی‌های پیش از انتخابات حاکی از آن است که حزب مردم بار دیگر اکثریت آراء را به خود اختصاص خواهد داد. اما تعداد کرسی‌هایی که به دست خواهد آورد برای کسب اکثریت پارلمان کافی نخواهد بود.

نخست وزیر اسپانیا می‌گوید که حاضر است با حزب شهروندان هم‌پیمان شود. او این اقدام را در جهت جلوگیری از به قدرت رسیدن ائتلاف چپ «لازم» می‌داند.

چنانچه هیچ یک از احزاب نتوانند اکثریت مطلق کرسی‌ها را به دست آورند، احتمال می‌رود که دولت ائتلافی در اسپانیا تشکیل شود.

طی سال‌های اخیر اسپانیا شاهد اعتراضات گسترده مردمی بوده است. بحران اقتصادی، فساد مالی، رشد نرخ بیکاری و مسأله استقلال‌طلبان کاتالونیا در شمال شرق اسپانیا از جمله دلایل ناآرامی‌ها در این کشور است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.