ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ثبت‌نام زنان اصلاح‌طلب برای انتخابات مجلس

تاکنون پنج زن برای انتخابات خبرگان رهبری و ۱۸۶ زن هم برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند.

درحالی که ثبت نام برای انتخابات مجلس و خبرگان در ایران ادامه دارد، برخی از چهره‌های شناخته‌شده زنان اطلاح‌طلب هم نامزد شده‌اند.

فاطمه راکعی، دبیرکل زنان نواندیش و اشرف بروجردی، معاون سیاسی حزب اتحاد ملت به وزارت کشور رفته‌اند تا برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند.

خدیجه جدا، فائزه توکلی، سودابه رادفر و معصومه بیات از حزب ندای ایرانیان هم برای این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

از حزب کارگزاران پروانه مافی، عضو شورای مرکزی این تشکل حزبی، نامزد انتخابات مجلس شده است.

فاطمه داداشیان، عضو شورای مرکزی بنیاد امید ایرانیان و زهرا نژادبهرام عضو شورای مرکزی حزب اتحاد از نامزدهای دیگر اصلاح‌طلب هستند.

شیما قوشه، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان هم از حوزه تهران نامزد انتخابات مجلس شده است.

تاکنون پنج زن برای انتخابات خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند.

مجموع کسانی که برای انتخابات خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند،  ۳۵۰ نفر است که ۳۴۵ نفر از آنها مرد هستند.

برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز ثبت‌نام ۲۲۳۷ نفر قطعی شده که از این تعداد ۱۸۶ نفر زن و ۲۰۶۲ نفر مرد هستند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • neda

    نرگس محمدی در نامه به دادستان تهران نوشته است که مأموران «حتی پس از ورود به مطب دکتر»، دستبند او را برای پرکردن فرم، باز نکرده‌اند. به گفته خانم محمدی، وقتی که پزشک از او خواسته کاپشنش را در بیاورد، «با دست‌های بسته این کار غیرممکن بوده» و او به مأموران گفته است که «فکر نمی‌کنید باید دستبند را باز کنید». بر اساس این گزارش، مأمور همراه خانم محمدی در پاسخ گفته است که «تشخیص با مأموران است، اگر خواستیم باز می‌کنیم اگر نه، باز نمی‌کنیم». این زندانی سیاسی نوشته است که پس از این اتفاقات، «بحث‌هایی» در خیابان و در محل افسر نگهبانی زندان بین او و مأموران رخ داده که «منجر به افزایش فشار خون و انتقال» او به بهداری شده است. خانم محمدی در این نامه خبر داده که چند روز پیش «به طور ناگهانی» به شعبه دوم دادسرای مستقر در زندان اوین احضار شده و مقامات نظامی در حضور او و «حتی بدون هیچ کتمان و پنهان‌کاری» به قاضی پرونده «سفارشات لازم» را برای طرح شکایت علیه او انجام داده‌اند. به گفته خانم محمدی، سرباز همراه او نیز به دلیل حضور در دادگاه، توسط قاضی «تشویقی» گرفته است.

  • neda

    زنان سکوت ! چرا حرفی از دفاع از زنان در بند نمیزنند؟!