ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«بیشتر مجرمان استان فارس ۱۸ تا ۲۵ ساله هستند»

به گفته معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان‌های فارس درصد بالایی از جمعیت کیفری زندان‌های این استان را گروه سنی ۱۸تا ۲۵ سال تشکیل می‌دهند.

به گفته معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان‌های فارس درصد بالایی از جمعیت کیفری زندان‌های این استان را گروه سنی  ۱۸ تا ۲۵ سال تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، عبدالمجید کشوری، معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان‌های فارس گفت: «به دلیل وسعت، جمعیت، پراکندگی، پهناوری و موقعیت جغرافیایی استان فارس، ضریب جرم در فارس بالاست و ۱۹مرکز اصلاح و تربیتی در فارس وجود دارد.»

معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان‌های فارس با بیان اینکه جرایم مواد مخدر و سرقت بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند، دلیل آن را «اقتصاد بیمار و گسترش فقر در لایه‎های زیرین جامعه» دانست.

گسترش مجرمان جوان تنها به استان فارس محدود نمی‌شود. محمود گلزاری، معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، خردادماه سال جاری به روزنامه جوان گفته بود که ۴۵ درصد زندانيان کل كشور، ‌جوان هستند.

اگرچه هرم سنی جامعه به سوی ميانسالی و سالمندی حركت می‌كند اما بنا‌بر آمار ارائه شده از سوی محمود گلزاری، در حال حاضر بيش از ۲۳ ميليون نفر از شهروندان ایران را جوانان تشکیل می‌دهند.

طبق آمار رسمی بيش از سه ميليون جوان دچار اعتياد به مواد مخدر هستند. همچنين پس از مواد مخدر، سرقت و خشونت بيشترين جرائمی هستند كه توسط جوانان در كشور انجام می‌شوند.

حمید شهریاری، معاون آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه قضائیه سرقت، ضرب و جرح عمد و غیرعمد، توهین و تهدید، خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر، استفاده از مواد مخدر، خیانت در امانت و صدور چک بی‌محل را ۱۰ جرم نخست کشور عنوان کرده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.