ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر ۱۹ دی محاکمه می‌شود

نرگس محمدی، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی، ۱۹ دی جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران محاکمه خواهد شد.

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی، ۱۹ دی جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران محاکمه خواهد شد.

با اعاده دادرسی نرگس محمدی مخالفت شد

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه این فعال مدنی زندانی در بند زنان اوین، پیش از این دو بار به‌رغم تعیین زمان قبلی، به دلایل گوناگون برگزار نشده بود.

او در پرونده تازه به «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و شرکت در کارزارهایی چون «لغو مجازات اعدام» متهم شده است.

نرگس محمدی، عضو کارزار لغو گام به گام اعدام، کانون شهروندی زنان و رئیس هیأت اجرایی شورای صلح ایران، در حالی که بر اساس نظر پزشکان متخصص در سال ۱۳۹۱ برای ادامه درمان به‌طور موقت آزاد شده بود، با وجود ناتمام ماندن مراحل درمان در ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از بار‌ها تهدید و احضار، با مراجعه نیروهای امنیتی به منزل شخصی‌اش و با حکم دادستانی تهران بازداشت و برای سپری کردن محکومیت شش ساله راهی زندان اوین شد.

این زندانی سیاسی به بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است، به‌گونه‌ای که در سال ۱۳۹۱ و زمانی ‌که نرگس محمدی در زندان بود، مقام‌های مسئول بر اساس نظر پزشکان متخصص و همچنین پزشکی قانونی با آزادی او برای ادامه درمان موافقت کرده بودند.

علی و کیانا، فرزندان نرگس محمدی به خاطر زندانی بودن مادرشان مجبور به ترک ایران شده و در حال حاضر با تقی رحمانی، پدرشان در خارج از ایران زندگی می‌کنند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.