Share

وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی تهران اعلام کرد که به‌دلیل آلودگی هوا در هفته‌های اخیر سه دانش‌آموز معلول در تهران جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وجیه‌الله پرویزی امروز، شنبه ۱۲ دی گفت این دانش‌آموزان دچار مشکلات تنفسی شدند و پس از مدتی بستری در بیمارستان فوت کردند.

این دانش‌آموزان، حسین علی از مدرسه ایمان، صادق جلیلی‌پور از مدرسه سروش و کیانوش شایگانی از مدرسه توحید بودند.

به‌گفته مدیر آموزش و پرورش استثنایی تهران آلودگی هوای پایتخت بر سیستم ایمنی دانش‌آموزان معلول که بیشتر آن‌ها با مشکلات قلبی و ریوی مواجه هستند تأثیر دو چندان دارد و مشکلات زیادی برای سلامتی آن‌ها ایجاد می‌کند.

در برخی روزهای هفته گذشته میانگین شاخص کیفیت هوا در بعضی از مناطق تهران به بالای ۱۵۰ رسید اما مدارس تعطیل نشدند. این در حالی است وجیه‌الله پرویزی می‌گوید بالا رفتن میانگین شاخص کیفیت هوا به بیش از عدد ۱۲۰ برای دانش‌آموزان معلول آسیب زاست و مدارس دانش‌آموزان استثنایی در چنین شرایطی تعطیل می‌شوند.

کمتر از دو هفته پیش مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران گفته بود که متوسط مرگ‌ومیر در این روزهای آلوده تهران به ۱۸۰ نفر در روز رسیده است.

سال گذشته محمد جواد نظری مهر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران اعلام کرد که روزانه ۳۱۰ تن در تهران بر اثر پیامدهای آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

هوای تهران به‌ویژه در دو هفته اخیر در وضعیت هشدار قرار داشت. تنها از دو روز پیش با بارندگی این وضعیت تغییر کرد و به شرایط سالم رسید.

محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران امروز (شنبه) گفت: «شاخص کیفی هوای دیروز تهران ۱۰۰ و در شرایط سالم قرار داشت و شاخص کیفی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به هشت صبح امروز ۶۰ و در شرایط سالم بوده است.»

Share