ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ائتلاف عربستان سعودی پایان آتش‌بس در یمن را اعلام کرد

ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی که ۹ پیش برای جلوگیری از پیش‌روی شیعیان حوثی و متحدانش در یمن شکل گرفت پایان آتش‌بس اخیر در یمن را اعلام کرد.

ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی که ۹ پیش برای جلوگیری از پیش‌روی شیعیان حوثی و متحدانش در یمن شکل گرفت پایان آتش‌بس اخیر در یمن را اعلام کرد.

یکی از شبه‌نظامیان حوثی در صنعا

به‌گزارش رویترز، این آتش‌بس از ۱۵ دسامبر / ۲۴ آذر، همزمان با گشایش مذاکرات صلح در سوئیس، تحت نظارت سازمان ملل متحد آغاز شد، اما همچنان از سوی هر دو طرف نقض شد. مذاکرات صلح قرار است از ۱۴ ژانویه از سر گرفته شود.

جنگ یمن از ماه مارس سال گذشته میلادی که ائتلاف ضدحوثی‌ها حملات خود را به این کشور آغاز کرد نزدیک به شش هزار نفر کشته داشته است. غیرنظامیان تقریباً نیمی از قربانیان را تشکیل می‌دهند.

خبرگزاری عربستان سعودی گزارش داد که پایان آتش‌بس در یمن از ساعت ۱۴ امروز، شنبه دوم ژانویه / ۱۲ دی به‌وقت محلی خواهد بود.

رهبری این ائتلاف با بیان این‌که «نقض مداوم آتش‌بس» توسط شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن مانع از حفظ آتش‌بس شد، گفته است: «ائتلاف همچنان آماده ایجاد شرایط لازم برای یافتن یک راه حل مناسب خواهد ماند.»

در مدت نزدیک به دو هفته آتش‌بس، حوثی‌ها نیز ائتلاف عربستان سعودی را بارها به نقض آن محکوم کردند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.