ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

قطر سفیرش را از تهران فراخواند؛ اردن و عمان به ایران اعتراض کردند

اردن در اعتراض به حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران، سفیر ایران در امان را فراخواند. عمان نیز بیانیه‌ای اعتراضی در این‌باره منتشر کرد.

قطر سفیر خود در ایران را احضار کرد و اردن در اعتراض به حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران، سفیر ایران در عمان را فراخواند. عمان نیز بیانیه‌ای اعتراضی در این‌باره منتشر کرد.

خبرگزاری دولتی قطر (قنا) روز چهارشنبه ۶ ژانویه (۱۶ ژانویه) اعلام کرد که این کشور سفیر خود را از ایران فراخواسته است.

خالد ابراهیم عبدالرحمن الحمر، مدیر بخش امور آسیا در وزارت خارجه قطر این خبر را تأیید کرده و گفته است: «وزارت خارجه قطر سفیر قطر در ایران را در اعتراض به حمله به سفارت پادشاهی عربستان در تهران فرا خوانده است.»

به‌گزارش اسکای‌نیوز، مسئولان وزارت خارجه اردن در احضار سفیر ایران مراتب اعتراض خود را نسبت به حمله به سفارت و کنسولگری عربستان سعودی در تهران و مشهد را ابلاغ کردند.

در پی قطع روابط عربستان سعودی با ایران، بحرین، کویت و سودان روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کردند و امارات متحده عربی نیز سطح روابط خود با ایران را کاهش داد.

در همین حال شبکه العربیه گزارش داد که وزارت خارجه عمان امروز چهارشنبه ۶ ژانویه  / ۱۶ دی در بیانیه‌ای از حمله و تخریب سفارت سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد ابراز تأسف کرد.

وزرات خارجه عمان این اقدام را، زیر پا گذاشتن قرارداد وین درباره روابط و مصونیت‌های دیپلماتیک عنوان کرده و آن را «غیرقابل قبول» دانسته است.

ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران شامگاه شنبه ۱۲ دی در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه به دست عربستان، به آتش کشیده شد. در همین روز به کنسولگری عربستان در مشهد نیز حمله شد.

مقامات ایرانی گفته‌اند با حمله‌کنندگان به سفارت عربستان برخورد خواهند کرد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ایرج

    تندروها اگر میدونستن که حمله به سفارت عربستان تا این حد با مخافت افکار عمومی در داخل ایران مواجه میشود هرگز در آستانه انتخابات دست به چنین حماقتی نمی‌زدند. هزینه این بلاهت را انتخابات پیش‌رو خواهند دید.

  • کلمبو

    این رژیم با بحران زنده است و استعداد خوبی در بد وخوب کردن و انتخاب بحران های پر سرو صدا برای ادامه خسارت به چهره و اموال ایرانی دارد