Share

پلیس بلژیک در منطقه «اسخاربک» بروکسل آپارتمانی را کشف کرده‌ که مخفیگاه صلاح عبدالسلام، یکی از تروریست‌های حملات ۱۳ نوامبر به پاریس بوده است.

Police-Belgian

به‌گزارش رویترز، این آپارتمان در جریان جست‌وجوهای پلیس در روز ۱۰ دسامبر مورد بازرسی قرار گرفته است.

مخفیگاه صلاح عبدالسلام در طبقه سوم این آپارتمان قرار داشت و بازرسان گفته‌اند آثار انگشت او در آن‌جا یافت شده است. همچنین مأموران در این خانه مواد منفجره و سه کمربند انتحاری دست‌ساز پیدا کرده‌اند.

این آپارتمان با یک نام جعلی اجاره شده بود که احتمال دارد اجاره آن توسط یکی از ۱۰ نفری صورت گرفته باشد که پلیس آن‌ها را در پیوند با ترورهای پاریس دستگیر کرده است.

آگهی پلیس فرانسه پس از شناسایی صلاح عبدالسلام به‌عنوان یکی از تروریست‌های حملات پاریس

آگهی پلیس فرانسه پس از شناسایی صلاح عبدالسلام به‌عنوان یکی از تروریست‌های حملات پاریس

صلاح عبدالسلام پس از حملات تروریستی پاریس که منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر شد همچنان متواری است. او یکی از دوستان عبدالحمید اباعود، فرمانده اصلی حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس بود که او نیز کشته شد. این دو در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ در بروکسل با هم دست به اعمال خلاف می‌زدند. صلاح عبدالسلام پیش از حملات تروریستی پاریس با برادرش محمد عبدالسلام در منطقه «مولنبک» بروکسل زندگی می‌کردند. محمد عبدالسلام در جریان حملات ۱۳ نوامبر با انفجار انتحاری کشته شد.

رسانه‌های بلژیک گفته‌اند کمربندهای انتحاری کشف‌شده در مخفیگاه صلاح عبدالسلام از جمله کمربندهای انتحاری‌اند که در جریان ترورهای پاریس از آن‌ها استفاده شد. دادستان بلژیک در این‌باره اظهارنظری نکرده است.

Share