Share

خبرگزاری تسنیم شامگاه یکشنبه چهارم بهمن خبر داد که شورای نگهبان، صلاحیت حسن خمینی را برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری تأیید نکرده است.

حسن خمینی و اکبر هاشمی رفسنجانی

حسن خمینی و اکبر هاشمی رفسنجانی

این خبرگزاری که از جمله رسانه‌هایی است که از سوی سپاه پاسداران پشتیبانی می‌شود، ساعتی بعد بدون هیچ توضیحی این خبر را حذف کرد.

تسنیم در خبر کوتاه خود نوشته بود: «منابع آگاه از نشست اخیر مشورتی شورای نگهبان، خبر از تأیید صلاحیت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی و عدم احراز صلاحیت علمی حسن خمینی می‌دهند.»

tasnim2حسن خمینی و اکبر هاشمی رفسنجانی از جمله نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان هستند که در یک ماه گذشته، حملات رسانه‌های وابسته به محافل نظامی و افراطیون علیه آن‌ها شدت گرفته است.

شورای نگهبان ساعتی پس از انتشار خبر در مورد این دو کاندیدا در خبرگزاری تسنیم، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در آستانه انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، «علاقه اصحاب رسانه‌ها به انتشار سریع اخبار موجب گردیده تا شاهد پخش گمانه‌زنی‌ها و شایعه‌پراکنی‌های فاقد اعتبار در خصوص تأیید و رد صلاحیت داوطلبان باشیم.»

امروز دوشنبه پنجم بهمن مهلت ۳۰ روزه شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری به پایان می‌رسد و این شورا نظر خود را درباره صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری به وزارت کشور اعلام می‌کند.

در انتخابات خبرگان ۸۱۰ تن کاندیدا شدند که ۱۰ تن از آنان زن بودند.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان در هفتم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

Share