ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سارا ساعی از پیروان «عرفان حلقه» به دادگاه احضار شد

سارا ساعی، یکی از شاگردان محمدعلی طاهری، بنیانگذار مؤسسه فرهنگی هنری «عرفان حلقه»، به شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری استان تهران احضار شد.

سارا ساعی، یکی از شاگردان محمدعلی طاهری، بنیانگذار مؤسسه فرهنگی هنری «عرفان حلقه»، به شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری استان تهران احضار شد.

سارا ساعی

یک منبع نزدیک به سارا ساعی که نامش فاش نشده به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که او باید ۲۰ بهمن جاری به دادگاه برود.

سارا ساعی ۳۰ آبان ۱۳۹۴ در یک تجمع در اعتراض به حکم اعدام محمدعلی طاهری بازداشت وهشت روز بعد با قرار کفالت آزاد شد. حکم اعدام محمدعلی طاهری آذرماه سال جاری خورشیدی نقض شد.

اتهامات ساعی «اخلال در نظم عمومی» و «شرکت در تجمع غیرقانونی در حمایت از محمدعلی طاهری» اعلام شده است.

عرفان حلقه که محمدعلی طاهری بنیانگذار آن در ایران شناخته می‌شود، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه‌علمی را در برمی‌گیرد که ادعا می‌شود فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

این فعالیت‌ها در یک دهه گذشته در ایران بیشتر از قبل شده‌اند. جمهوری اسلامی خود مروج انواعی از آن بوده است، اما در سال‌های اخیر با عنوان‌هایی چون عرفان‌های انحرافی، عرفان‌های کاذب یا عرفان‌های نوظهور به مقابله با آن‌ها برخاسته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.