ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتقاد رئیس سازمان سینمایی از برخورد با معتمدآریا در کاشان

رئیس سازمان سینمایی از افرادی که در کاشان به فاطمه معتمدآریا حمله کردند انتقاد کرد. او گفت آن‌ها اطلاعات غلطی در مورد این بازیگر سرشناس سینمای ایران داشتند.

حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی افرادی که در کاشان به فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینمای ایران حمله کردند را دچار سوء تفاهم خواند و گفت آن‌ها اطلاعات غلطی در مورد معتمدآریا داشتند.

فاطمه معتمدآریا

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الله ایوبی امروز پنج‌شنبه ۸ بهمن‌ماه در واکنش به ماجرای حمله به فاطمه معتمدآریا در کاشان دستگاه‌های دولتی را مسئول رسیدگی به آن دانست و گفت آن‌ها موظف بودند فضای امنی را ایجاد کنند.

ایوبی از مهاجمان خواست که در کار و رفتار خود بازنگری کنند و افزود: «احتمال می‌دهم این افراد دچار سوء تفاهم شده و اطلاعات غلطی در این خصوص به آن‌ها داده شده است که باعث شده به چنین اقدامی دست بزنند.»

روز یکشنبه ۴ بهمن‌ماه نیروهای تندرو در کاشان به‌هنگام نمایش فیلم «یحیی سکوت نکرد» در این شهر به فاطمه معتمد‌آریا و کاوه ابراهیم‌پور، بازیگر و کارگردان این فیلم حمله کردند.

مهاجمان ۵۰ تا ۶۰ نفر بودند و در مقابل سالن سینمای محل نمایش فیلم تجمع کرده بودند. آن‌ها علیه فیلم و فاطمه معتمدآریا شعار می‌دادند و خواستار خروج معتمدآریا از شهر بودند.

با این وجود مراسم بررسی فیلم «یحیی سکوت نکرد» در کاشان برگزار شد و با این‌که معتمدآریا از مأموران انتظامی خواسته بود تا پس از مراسم با مهاجمان گفت‌وگو کند اما این افراد حاضر به این کار نشدند.

رئیس سازمان سینمایی در این‌باره گفت: «ای کاش کسانی که این اقدام را انجام دادند در گفت‌و‌گویی که بعد از اکران فیلم قرار بود داشته باشند، حضور پیدا می‌کردند. اگر این اتفاق می‌افتاد بعد از گفت‌وگو با این بازیگر متوجه اشتباه خود شده، پشیمان می‌شدند و درک می‌کردند این شخص، انسان شریف و چهره فرهیخته سینمای کشور است؛ اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد و این بازیگر سینمای ایران مورد بی‌حرمتی قرار گرفت.»

از روز یکشنبه تاکنون چندین بازیگر سینمای ایران علیه این اقدام نیروهای تندرو واکنش نشان داده‌اند.

روز گذشته (چهارشنبه) انجمن بازیگران ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای این حرکت را محکوم کرد و از مهاجمان به‌عنوان «نیروهای خودسر» نام برد.

انجمن بازیگران سینمای ایران در بیانیه خود این رویداد را «بسیار زشت و غیراخلاقی» دانست و آن را «تلاش در راه تخریب چهره واقعی فرهنگ والای این مرز و بوم» خواند.

این انجمن از مسئولان خواست تا با عاملان این اقدام برخورد جدی و قانونی صورت گیرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    جناب رییس سازمان سینمایی کشور در سلطه ارتجاع شیطان هنوز با این همه بگیر و ببندهای و شکنجه و تهدید هنرمندان و شاعران ملتفت نشدی که در چه کشور به دوزخ شیطان تبدیل شده سینماگردانی می کنی؟؟!! انتقاد کردن کلمه ای است بی هویت و بی اثر در مقابل قشونی از شبه انسان ها و افسار شیطان برگردن نهاده آخوندها که با موجودیت انسان ایرانی در ایران مخالفند. آیا موجوداتی شیطانی که حتی با فرزند یک آخوند مطهری هم در شیراز چنین کردند و به صورت زنان و دختران ایرانی اسید پاشیدند از کلمه انتقاد کرن شماهراس و وحشتی دارند؟ آخوند و شیطان از هنر و انسان نمایی هراس دارند. تمامی هنرمندانی که هنوز در قفس شیطانی آخوند علی خامنه ای زندگی می کنند هراس و ترس وحشت دارند.